Shell Türkiye Ülke Başkanlığı’na atama

Mayıs 2009'da Shell Türkiye Ülke Başkanlığı'nı devralacağı duyurulan...

08.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Mayıs 2009’da Shell Türkiye Ülke Başkanlığı’nı devralacağı duyurulan Ahmet Erdem, Kenya Shell’deki Ülke Başkanlığı görevini tamamlayarak Türkiye’ye döndü.

19 yıllık Shell kariyerinde yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yönetim kademelerinde görev alan Ahmet Erdem, Shell’deki iş hayatına 1990 yılında Mersin Bölge Müdürlüğü’nde başlamıştı. Erdem, Kenya’daki görevinden önce Türkiye ve Yunanistan’da Yatırım Müdürlüğü, Türkiye Perakende Satışlar Müdürlüğü, Shell&Turcas Perakende Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Ahmet Erdem, 2006 yılında Shell’in dünya çapında en büyük ve en başarılı birleşme projesi olan Shell&Turcas Petrol A.Ş. (STPAŞ) ortak girişim projesinin tüm hazırlık süreçlerinde etkin bir rol üstlenmiş, ilk iki sene boyunca da Perakende alanındaki faaliyetleri yönetmişti.

Haziran 2008 tarihinden bu yana Kenya’da Ülke Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Erdem, Ülke Yönetim Ekibi’ne liderliğin yanı sıra akaryakıt, madeni yağ ve LPG ürünlerinin depolama, dağıtım ağları ile toptan ve perakende satış işlerini yönetti. Ülke Başkanlığı görevinin bir parçası olarak yoksullukla mücadele, eğitim, yol güvenliği ve AIDS ile mücadele gibi kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında öncü rol üstlendi.

Yeni göreviyle ilgili olarak Ahmet Erdem: "Türkiye’de 86 yıllık bir birikim ve uzmanlığa sahip Shell ailesinde bu onurlu göreve gelmekten gurur duyuyorum. 2006 yılında bizzat içerisinde görev aldığım Shell ve Türk Petrol (Turcas)’un birleşme sonrasında bugün geldiği noktayı görmek, diğer iş alanlarımızda son sene içerisinde olan gelişmeleri izlemek beni çok mutlu etti. Türkiye Shell yıllarca birçok başarıya imza attı. Hedefimiz, yoğun emek ve fedakârlıkla inşa edilen bu başarıları yeni projelerle artırarak devam ettirmek, Türkiye ekonomisine ve gelişimine katkımızı sürdürmek" dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.