Serdar Erener Disiplin Kurulu’na sevkedildi

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu, Serdar Erener'i disiplin kuruluna sevk etme kararı aldı.

11.06.2003 - 00:00 | MediaCat

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu, Serdar Erener’i disiplin kuruluna sevk etme kararı aldı.

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

“Türkiye’deki reklam ajanslarının mesleki kuruluşu Reklamcılar Derneği’nin kurumsal amacı, Türkiye’de reklamcılık mesleğinin ve reklam ajanslarının gelişerek ve güçlenerek devamını sağlamaktır.

Reklamcılar Derneği sektörün yaratıcılık çıtasını yükseltmek ve sektör çalışanlarının motivasyonunu artırmak amacıyla 15 yıldır Kristal Elma Yarışması düzenlemektedir.

Bu yıl, üyemiz Serdar Erener’in yarışma öncesinde yapmış açıklamalar RD tüzüğündeki maddelerin işleme konmasını gerektirmiştir.

Erener, tek bir reklamının jüri değerlendirme sonucu kişisel görüşüne uymadığı gerekçesi ile, yarışmayı yakışıksız bir üslup ve yöntem ile protesto etmiştir. Üstelik gizli kalması gereken bilgileri elde etme ve kullanma yolu ile RD’nin ve üyelerinin saygınlığını zedeleyici davranış içinde bulunmuştur.

RD tüzüğünün ilgili maddesi, üyelerle dernek arasında çıkabilecek çekişmeleri gidermeyi disiplin kurulunun görevleri arasında saymıştır.

Bu davranışları nedeniyle RD Yönetim Kurulu kendisini disiplin kuruluna sevk etme kararı almıştır.

Serdar Erener’in yöneticisi olduğu ajansa en yüksek toplam puanı vererek “Yılın Reklam Ajansı” seçen bir Seçici Kurul’un tarafsızlığını sorgulamasını da anlamak mümkün değildir.

Sektörümüzün güçlenmesi ve sağlıklı gelişmesi için çalışan derneğimizin, mesleğimizle ilgili olarak böyle bir konu ile gündemi işgal etmekten dolayı üzüntü duyduğunu belirtmek isteriz.

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.