Sendikalı BBC çalışanları grev uyarısı yaptı

İngiliz yayın kurumu BBC'nin çalışanlarının bağlı olduğu üç sendika, yaptıkları ortak açıklamayla BBC yönetiminden işten çıkarmalardan

19.10.2007 - 16:47 | MediaCat

İngiliz yayın kurumu BBC’nin çalışanlarının bağlı olduğu üç sendika, yaptıkları ortak açıklamayla BBC yönetiminden işten çıkarmalardan vazgeçilmesini istedi, aksi takdirde grev oylaması başlatılacağını duyurdu.

BBC yönetimine bu konuda karar vermesi için süre tanıyan Bectu, NUJ ve Unite sendikaları, yönetimin 2500’e yakın çalışanı işten çıkarma planlarının kaliteli programcılıktan ödün verilmesi anlamına geleceğini bildirdi.

NJU Genel Sekreteri Jeremy Dear, BBC yöneticilerinden bu plandan derhal vazgeçilmesini, müzakere için yöntem belirlenmesini istedi ve aksi takdirde muhtemel grev eylemlerini göze alması gerektiğini belirtti.

Bu arada BBC’nin işten çıkartmalarda ısrarlı davranması halinde daha çok haber dairesi, programlar ve bölge bürolarından eleman çıkarmayı düşündüğü ifade ediliyor. Bu da BBC’nin daha az yeni yapım ortaya koyup, daha çok program tekrarına yöneleceği şeklinde yorumlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.