Sektörün elde etmesi en kolay ödülleri

Handys sahiplerini bekliyor.

23.05.2016 - 10:28 | Arzu Nilay Kocasu

Sektörün elde etmesi en kolay ödülleri

Reklam sektörünü çevreleyen ödül törenleri dünyada ve Türkiye’de pek çok tartışmaya konu oldu ve olmaya devam ediyor. Bazıları iyi reklamın hakkını iyi reklamcıya vermenin sektörün kendisini geliştirmesi için ne denli faydalı olabileceğini söylerken, bazılarıysa kendi çalıp yine yalnızca kendi oynayan sektörün çoğu kez bir müşterisi dahi olmayan işlere harcadığı vakitle mesleğin gerektirdiği asıl yükümlülüklerden uzaklaştığı görüşünde.

İsimlerini vermek istemeyen bir çift sektör çalışanı, tartışmadaki tarafını göstermek ve kendileri gibi düşünenler ağırlıkta olmak üzere sektörü biraz eğlendirmek için yeni ve bir o kadar sahte bir reklam ödülleri girişimi başladı: The Handy Awards.

Sektörün elde etmesi en kolay ödülleri

Handys’in tabiriyle; “dileyenlerin kendilerine evlerinin veya ofislerinin konforlu ortamında ödül verebilecekleri, dünyanın ilk reklam ödülleri yarışması” için “hiçbir başvuru yapmak veya bir başkasının sıkıcı vaka çalışması videosunu izlemek zorunda kalmak” gerekmiyor.

“Ele avuca sığmadığı çok belli olan ödül yarışmalarını makaraya almaya istediklerini” söyleyen isimsiz kurucu ortak mevzunun ciddi yönüne de parmak basıyor: “Handys aynı zamanda reklam sektörünün ne denli erkek egemen olduğuna da dikkat çekiyor. Kreatif direktörlerin yalnızca yüzde 3’ü kadın; sektördeki herkesin bu konuya gözlerini açma zamanı geldi.”

Sektörün elde etmesi en kolay ödülleri

Temel olarak yalnızca bir internet sitesinden oluşan ve telefonlarıyla Handyawards.org sitesini ziyaret eden ve telefonunu sallayan herkesin bir ödül sahibi olabileceği yarışmada alınan ödülün büyüklüğü, telefonunuzu sallama sürenizle doğru orantılı. Velhasıl, ne kadar sebatla sallarsanız, o kadar prestijli bir ödülün sahibi oluyorsunuz.

Handys, haddini aştığını düşünenlere de bir çift laf hazırlamış: “Olan bitenin biraz densizce olduğunu mu düşünüyorsunuz? Elbette. Ama unutmayalım ki bizler hizmet sektöründeyiz ve Handys odağımızı kendimize hizmetten müşterilerimizin ihtiyaçlarına kaydırmamız gerektiğine dikkat çekiyor.”

Sektörün elde etmesi en kolay ödülleri
Sektörün elde etmesi en kolay ödülleri

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.