Scotch’un obje tasarım yarışması sonuçlandı

Scotch tarafından, artık malzemelerin değerlendirilmesi ve ilköğretim öğrencilerinin sanata yönlendirilmesi amacıyla düzenlenen üç boyutlu obje tasarım yarışması “Artık” Sanat Zamanı sonuçlandı

21.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Scotch tarafından, artık malzemelerin değerlendirilmesi ve ilköğretim öğrencilerinin sanata yönlendirilmesi amacıyla düzenlenen üç boyutlu obje tasarım yarışması “Artık” Sanat Zamanı sonuçlandı. Üç ayrı kategorinin birincileri, İstanbul’dan Çinel Horoz, Sakarya’dan Mehmet Dilmaç ve Samsun’dan Sıla Naz Boyraz oldu.

Scotch®’un “Artık” Sanat Zamanı isimli yarışmasına yapılan yüzlerce başvuru arasından kazananlar belirlendi. Birbirinden güzel yaklaşık 200 eser arasından seçim yapmakta zorlanan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu, Okul Öncesi Kategorisi’nde birinci, İstanbul Feneryolu Pratik Kız Sanat Okulu Anaokulu’ndan Çinel Horoz; 1.2.3. Sınıflar kategorisinde birinci, Sakarya Bahçelievler Gazi İlköğretim Okulu’ndan Mehmet Dilmaç ve 4.5.6. Sınıflar kategorisinde birinci Samsun Seyfi Demirsoy İlköğretim Okulu’ndan Sıla Naz Boyraz oldu. Çinel Horoz uğurböceği, Mehmet Dilmaç yılan, Sıla Naz Boyraz da fil şeklinde oluşturdukları ve artık malzemeleri kullanarak ürettikleri eserleri ile birinciliğe layık görüldüler. Çocukların geri dönüşüm bilincini ve sanata ilgisini kanıtlayan birbirinden güzel ve yaratıcı eserlerin yarıştığı "Scotch Artık Sanat Zamanı"nın tüm kategori birincileri Nintendo Wii, Guitar Hero Warriors of Rock oyun paketi ve İstanbul Modern Sanat Müzesi Eğitim Atölye’sine Haziran 2011-Aralık 2011 tarihleri arasında katılım hakkı kazandı.

Scotch, birinci olan ve mansiyon kazanan tüm öğrenciler ve öğretmenlerine de ayrıca 3M ürünlerinden oluşan birer kırtasiye paketi hediye etti. Scotch Artık Sanat Zamanı’na katılan küçük sanatçıların eserleri, karikatürist Erdil Yaşaroğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Yıldız Güner Turhan, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erol Özden, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Basri Erdem, 3M Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Gaye Erkuloğlu Tabağ ve 3M Ofis ve Kırtasiye Ürünleri Bölümü Marka Müdürü Füsun Uğur’dan oluşan seçkin bir jüri tarafından değerlendirildi. Aralarında elbiseler, robotlar, hayvan figürleri, pet şişeden dev heykeller, aydınlatma ürünleri, şatolar, deniz altında yaşayan canlılar ve uzayı betimleyen farklı oyuncaklar ile üç boyutlu resimlerin yer aldığı eserler arasında seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri, sanatı ve çevre bilincini birleştiren yarışmanın amacına ulaştığını görmekten dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.