SAS Reklam Kampanyası Uluslararası Ödül Kazandı

SAS’ın 30 ülkeden 1000’in üzerinde katılımcı arasından uluslararası ödül kazanan reklam kampanyası “You Can”, hayvanlar aleminden esinlenerek oluşturuldu.

20.08.2007 - 16:39 | MediaCat

SAS’ın 30 ülkeden 1000’in üzerinde katılımcı arasından uluslararası ödül kazanan reklam kampanyası “You Can”, hayvanlar aleminden esinlenerek oluşturuldu.

İş Zekâsı alanının lider firması SAS, yeni reklam kampanyası olan “You Can” (Başarabilirsin) ile uluslararası alanda iki ödül aldı. ”You Can” kampanyası, “En İyi Karma Reklam Kampanyası” ve “En İyi Dergi Kampanyası” alanlarında International Business Awards’da aldığı birincilik ödüllerinin yanı sıra, “En İyi Dış Mekan Uygulama” alanında da finale kalan kampanyalar arasında yer aldı.

SAS’ın 30 ülkeden 1000’in üzerinde katılımcı arasından uluslararası ödül kazanan reklam kampanyası “You Can”, hayvanlar aleminden esinlenerek oluşturuldu. Reklamlarda zebra, hamster, penguen, timsah, balina, çekirge, balık gibi bir çok hayvanın sıra dışı davranışları SAS’ın kurumsal yapısı ile özdeşleştirildi. Eğlenceli bir dille, iş dünyasında yaşanan problemleri hayvanların ağzından anlatan “You Can” reklamlarında “Siz yaşadığınız sorunları anlatın, SAS çözsün” mesajı veriliyor.

Hamsterlar Hep Olduğu Yerde Koşar, SAS Kullanan Şirketler Hep Amaçlarına Ulaşır

Hayvanların başrolü aldığı SAS “You Can” reklam kampanyasında, hayvanların günlük hayatları sırasında gerçekleştirdikleri davranışlar, sıra dışı durumlar ele alınarak, bu durumlar şirketlerin stratejileri ile birleştirildi. Örneğin afişlerinden birinde hamster kullanan SAS, hedef kitlesine hamster gibi aynı çember etrafında dönmeden doğrudan hedefe ulaşılabileceğini gösteriyor. “You Can” ilanlarında SAS çözümleri ile, bir zürafa gibi olayların kuş bakışı olarak değil, detaylı bir şekilde görülebileceğini belirtiyor. Ya da SAS Çözümleri kullanarak fındıklarını nereye sakladıklarını unutan ve aramayı bilemeyen sincapların aksine, istenilen bilginin kolayca bulunabileceği anlatılıyor.

SAS “You Can” Kampanyası Binin Üzerindeki Kampanya Arasından Seçildi

Bu sene dördüncüsü düzenlenen International Business Awards (Uluslararası İş Ödülleri) uluslararası alanda gerçekleştirilen tek iş ödülleri olma özelliği gösteriyor. International Business Awards’a bu yıl, 30 ülkeden binin üzerinde katılımcı başvurdu. “the Stevies” adı verilen ödüller 25 ülkeden toplam 98 katılımcıya verildi. “You Can” kampanyasıyla SAS, birden fazla dalda birincilik ödülü kazanan 9 şirketten biri odu.

SAS, International Business Awards’da kazandığı ödüllerin yanı sıra, American Business Awards’da da “En İyi Dergi Kampanyası”, “En İyi Karma Kampanya” ve “En iyi Outdoor Kampanyası” dallarında finale kaldı. Ayrıca, “You Can” kampanyası altın Hermes Creative ödülünü aldı.

İlk kez Nisan ayında Orlando’da yapılan SAS Forum’da görücüye çıkan reklam kampanyası uluslararası alanda isim yapmış pek çok yayının yanı sıra, Denver, San Fransisco, Atlanta, Dallas, Chicago, New York ve Raleigh hava alanlarında yer alan reklam panolarında kullanıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.