Sanofi’de üst düzey atama

Sanofi Indochina Çoklu Ülke Organizasyonu Genel Müdürü ve Vietnam Ülke Başkanı olarak görev alacak isim belli oldu.

08.07.2020 - 13:29 | MediaCat

Sanofi'de üst düzey atama

İlaç şirketlerinden Sanofi’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Buna göre, şirketin aşı alanında uzman iş birimi Sanofi Pasteur’ün Türkiye, İran ve Levant genel müdürlüğünü üstlenen Dr. Emin Turan, Sanofi Indochina Çoklu Ülke Organizasyonu (MCO) Genel İlaçlar Genel Müdürü ve Vietnam Ülke Başkanı olarak atandı.

Sanofi bünyesinde 20 yıldan uzun süredir çeşitli sorumluluklar üstlenen Dr. Emin Turan, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından Marmara/Maine Üniversitelerinde işletme yüksek lisans dereceleri aldı. Kariyerine Hoechst Pharma’da medikaş danışman olarak başlayan Dr. Turan, Mayıs 1994’de Organon’da ürün müdürlüğü, 1996 – 1999 yılları arasında aynı firmada ulusal satış direktörülüğü yaptı. Dr. Turan, 1999’da satış ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak katıldığı Sanofi Pasteur’de şirketin ABD, Güney Kore, Tayland gibi çeşitli ülke ofislerinde ticari, satış ve pazarlama rollerinin yönetimlerinden sorumlu genel müdürlük görevlerini üstlendi. 2014 yılı başında Sanofi Pasteur Türkiye ve İran Genel Müdürü unvanıyla Türkiye’ye dönen Dr. Turan, Şubat 2017’den bu yana Türkiye, İsrail, İran, Rusya ve Kazakistan da dahil olmak üzere 14 ülkeyi kapsayan Sanofi Pasteur Türkiye Avrasya Bölge Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.