MediaCat

Saklayacak bir şey yok

LG’den Saklı Kent’i saklı olmaktan çıkaran bir kampanya.

Saklayacak bir şey yok

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki Villa 15, 1930’lu yılların ortasında diğer Güney Amerika ülkelerinden gelenlerin göçtüğü bir gecekondu semti. Günümüzde nüfusu 40 bini aşan semt, 70’li yılların sonundan bu yana Ciudad Oculta, yani “Saklı Kent” olarak anılıyor. Semtin bu isimle anılmasının nedeniyse, Arjantin’in ev sahipliği yaptığı 1978 Dünya Kupası öncesinde gerçekleştirilen hazırlıklar sırasında askerî rejim tarafından, turistlerden ve medyadan saklanması amacıyla duvarla çevrilmesi.

LG, reklam ajansı Hoy ve semtin çocuklarına 15 yıldır ücretsiz fotoğraf eğitimleri veren PH15, Saklı Kent’i aşikâr kılan bir kampanyaya imza atıyor. Kendilerine 10 adet LG marka akıllı telefon verilen çocuklar, semtlerini kendi perspektifleriyle fotoğraflıyor; bu fotoğraflar da Buenos Aires’in farklı lokasyonlarında boy gösteren ilanlara dönüşüyor.

Mecra kullanımı için de herhangi bir ücretin talep edilmediği ilanlar aracılığıyla başkent sakinlerine, Saklı Kent ile sandıklarından daha fazla ortak noktalarının olduğunu gösteriliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.