Sahnede gergin bir yıldız

Sainsbury's'in Noel reklamı sahne korkusu yaşayan minik bir yıldızı ağırlıyor.

19.11.2018 - 12:01 | Arzu Nilay Kocasu

Sahnede gergin bir yıldız

İngiliz süpermarketler zinciri Sainsbury’s bu yıl Noel dönemini her yıl olduğu gibi adından söz ettiren bir reklam filmiyle selamlıyor. Ancak bu yıl markanın yeni reklam filminin konuşulmasının sebeplerinden biri de, geçen yıllardan farklı olarak, filmin mesajı veya kalitesinden ziyade bir başka markanın reklam filmiyle benzerliği.

John Lewis’in eylül ayında yayınladığı ve Queen’in Bohemian Rhapsody’sini sergileyen bir grup öğrencinin velilerine sundukları gösteriyi izleyicilerle buluşturan reklam filmine benzer şekilde, Sainsbury’s’in Noel reklamı da, hedef kitlesine çocukların okul sahnesinden söyledikleri bir şarkıyla sesleniyor.

Reklamlarının John Lewis’in mevzubahis reklamıyla tesadüfi benzerliğinin kendilerini rahatsız etmediğini belirten Sainsbury’s Head of Broadcast Marketing Laura Boothby, kampanya için ocak ayından beri çalıştıklarını ve John Lewis kendi kampanyasını eylül ayında yayınladığında alternatif bir kreatif çalışma hazırlamayı düşünmediklerini ekledi.

Noel döneminde okul müsamerelerinin hayli yaygın olduğunu söyleyen Boothby, reklama Noel ruhunu başarıyla eklediklerini ve bu nedenle endişelenecek hiçbir şey olmadığını düşündüğünü belirterek izleyicilerin siyah, beyaz ve turuncu tonlarındaki açılış sahnesiyle Sainsbury’s reklamı ile John Lewis reklamı arasındaki farkı ayırt edebileceklerini umduğunu söyledi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Sainsbury's
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy
  • Yönetmen: Michael Gracey
Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.