Sahibinden.com kurucularından silikon vadisine yatırım

Sahibinden.com’un kurucusu Aksoy Group, “Aksoy Internet Ventures” ile Türkiye ve yurtdışı yatırımlarına devam ediyor.

24.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Sahibinden.com’un kurucusu Aksoy Group, “Aksoy Internet Ventures” ile Türkiye ve yurtdışı yatırımlarına devam ediyor.

sahibinden.com’un kurucusu Aksoy Group şirketlerinden Aksoy Internet Ventures (AIV), geçtiğimiz yıl Hollanda’da kurulan ve kısa bir sürede 120 ülkeden kullanıcıya ulaşan tinypay.me’ye 1 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

Tinypay.me, Aksoy Internet Ventures’in yatırımı sayesinde, global büyüme stratejisi ile birlikte dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin yer aldığı Silikon Vadisi’ne taşındı.

Dünya devlerinin Türkiye’deki İnternet şirketlerine yatırım yaptığı bu dönemde AIV’nin yurtdışında yatırım gerçekleştirmesinden dolayı son derece gurur duyduklarını söyleyen Aksoy Internet Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Taner Aksoy, sözlerine şöyle devam etti: “tinypay.me’nin kolay kullanımı, büyüme hızı, girişimci ekibin oyun kurallarını değiştirecek yaratıcı yaklaşımları, AIV’yi çok heyecanlandırıyor. E-ticaret alanındaki deneyimimiz ve finansal desteğimizle tinypay.me’nin kısa zamanda dünya çapında bir marka olmasını bekliyoruz.”

Tinypay CEO’su Melvin Tercan, “Kullanıcılarımızın bir dakikanın altında satışa başlaması imkanını sunarak, geniş kitlelerin e-ticaretle buluşmasını sağlıyoruz. Facebook, Twitter gibi sosyal mecralarda kolaylıkla paylaşılan ürünlerin ödemeleri PayPal aracılığıyla gerçekleşiyor. Özellikle ikinci el ve dijital ürünlerin tek başına kolaylıkla satılabildiği tinypay.me sayesinde kullanıcılar kendi pazaryerlerini de oluşturabiliyor. Büyük bir uğraş sonucu kurduğumuz tinypay.me’yi sahibinden.com ile büyük bir başarıya imza atmış, 11 yılı aşkın İnternet deneyimi olan AIV ile çok daha iyi yerlere taşıyacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.