MediaCat

Sağlık haberleri yüzde 85 arttı

Tıp Bayramı’nın ardından, Medya Takip Şirketi Interpress’in yazılı basındaki sağlık haberlerini mercek altına aldığı araştırmaya göre, yılın ilk çeyreğinde sağlık sektörü konusundaki haberlerde geçen yıllara oranla büyük artış var.

Sağlık haberleri yüzde 85 arttı

Tıp Bayramı’nın ardından, Medya Takip Şirketi Interpress’in yazılı basındaki sağlık haberlerini mercek altına aldığı araştırmaya göre, yılın ilk çeyreğinde sağlık sektörü konusundaki haberlerde geçen yıllara oranla büyük artış var. İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile derginin incelenmesi sonucunda, Ocak ayından bu yana yazılı basında sağlık konusunda 46 bin 163 haber yayınlanırken, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre % 85’lik bir artışın olduğunu ortaya çıktı.

“Kalp” ve “Diyet” en çok haber olan konuların başında geliyor

Interpress’in yaptığı analiz raporunda, yazılı basında 31 bin 276 haberle genel sağlık konularının başı çektiği tespit edilirken, “Kalp”, “Diyet” ve “Kanser” konularının haberlerde en çok öne çıkan başlıklar olduğu görüldü.

Ülke geneline yayılmış, sağlık konusunda faaliyet gösteren oda, birlik, sendika ve derneklerin basında yer aldığı haberlerin toplam sayısı ise bin 765’e ulaşmış durumda.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.