MediaCat

Saffet Karpat: Askerler de olmasa jilet satamayacağız

Procter&Gamble (P&G) Genel Müdürü Saffet Karpat, erkeklerin güzellik ürünü kullanımındaki payın artış gösterdiğini ve jöle-briyantin tüketiminin

Saffet Karpat: Askerler de olmasa jilet satamayacağız

Procter&Gamble (P&G) Genel Müdürü Saffet Karpat, erkeklerin güzellik ürünü kullanımındaki payın artış gösterdiğini ve jöle-briyantin tüketiminin yüksek olduğunu söyleyerek tıraş ortalamasının ise haftada 2.1 ‘i geçmediğini belirtti. Karpat, askerler de olmasa jilet satamayacaklarını ifade etti.

Sabah gazetesinin haberine göre, P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Saffet Karpat, Türkiye’de güzellik ürünleri pazarının son üç yılda yüzde 15-25 arasında büyüdüğünü söyledi. Pazar büyüklüğünün 1.5 milyar Euro olduğunu dile getiren Karpat, erkeklerin bunun üçte birini oluşturduğunu ve erkekte jöle ve briyantin kullanımındaki artışın şaşırtıcı olduğunu, tıraş ürünleri kullanımını ise artıramadıklarını vurguladı. Karpat, askerlerin her gün tıraş olma zorunluluğu olmasa ortalamanın düşeceğini söyleyerek diş macunu pazarında bir türlü iki haneli büyüme göremediklerini ve hep yüzde 10’un altında kaldıklarını da sözlerine ekledi.

Piyasa değeri en yüksek marka

Forbes dergisinin araştırması doğrultusunda P&G, 107.4 milyar Amerikan dolarıyla piyasa değeri en yüksek marka. Türkiye’ye her yıl 50 milyon Amerikan doları yatırdıklarını belirten Karpat, geçtiğimİz yıl Gillette’i bünyesine katan P&G’nin Türkiye’deki yatırımlarının büyüklüğünün 400 milyon dolara ulaştığını söyledi. 40 ülkede fabrikaları olduğunu ve Türkiye’nin gelişen pazarlarda 5. sırada olduğunu ifade eden Karpat, Türkler’in temizlik ve kişisel bakım alışkanlıklarını anlatırken, kadınlara ilişkin yıllardır değişmeyen bir gerçeğin de altını çizdi. Türk kadınının, ipe astığı çamaşırın ne kadar beyaz olduğuyla ilgili olduğunu ve bunun için deterjan teknolojisinin gelişip 40 derece ısının bile yeterli olmasına bir türlü itibar etmediğini dile getiren Karpat, kadınların 60 derecenin altındaki sıcaklıkta çamaşır yıkamayı kabullenemediklerini belirtti.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.