Safari ve Gold yollarını ayırdı

Daha önce de bir kere yollarını ayıran iki kurum geçtiğimiz sene...

12.01.2009 - 14:03 | MediaCat

Gold teknoloji marketleri ve Safari “Marka İletişimi Ajansı” yollarını ayırdı. Daha önce de bir kere yollarını ayıran iki kurum geçtiğimiz sene Gold’un talebiyle tekrar bir araya gelmişlerdi. Safari’nin yaptığı açıklama şöyle:

“Teknoloji marketleri iletişim çalışmaları 2005 yılında yoğun bir şekilde devam ederken, Gold ve Safari çalışmaya başlamıştı. Gerçekleştirdiğimiz iletişim çalışmaları ile teknoloji marketlerinin diğer oyuncuları da kendilerini farklılaştırma gereği duymuşlar, bunun üzerine pek çok banka kart programı Safari’ye “sektörün iletişim çalışmalarına doğru bir yön verdiğiniz için teşekkür ederiz” mektupları yollamıştı. Bu da sektörde markaların tek başlarına olmadıklarını, tam tersine farklı paydaşları bulunduğunu gösteriyor.

İkinci kez bir araya geldiğimiz Gold Teknoloji markatleri ile anlaşarak yollarımızı ayırdık. Sürekli olarak şunu söylüyoruz. Teknoloji alanındaki rakipler devamlı olarak fiyat rekabeti içindeler. Bu da teknoloji alanında markalaşmaya önemli ölçüde zarar veriyor. Oysa rakipler, marka konumlandırmalarını fiyat değil başka konularda yapsalar, tüketici zihninde belli bir yerde dursalar daha farklı ilerleyebilirler. Safari için önemli olan markanın konumlandırmasıdır, markanın yönetimidir. Teknoloji alanında “bir marka” dışındaki diğer oyuncular ne yazık ki, marka yönetimlerini gerçekleştirememektedirler. Safari ise bunu gerçekleştirecek ve vizyonu olan markalarla yoluna devam etmek istemektedir. Dileriz Gold, gelecek yllarda bu şekilde ilerleyerek Türkiye’nin önemli teknoloji zincirlerinden biri olma yolunda ilerler”.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.