Sabancı – Koç işbirliği

Pegasus Havayolları ile araç kiralama sektöründe faaliyet gösteren Koç Topluluğu şirketlerinden

19.03.2008 - 10:56 | MediaCat

Pegasus Havayolları ile araç kiralama sektöründe faaliyet gösteren Koç Topluluğu şirketlerinden Budget, yeni bir iş ortaklığına imza attı.

‘Uç ve Kirala’ sloganı ile sunulan işbirliğinde, Pegasus yolcuları nisan ayı sonuna kadar Budget’ten günlük 9 YTL’den başlayan fiyatlarla araç kiralayabilecek. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, daha önce Ali Koç ile Telekom’u satın alacakları yönündeki haberlerle gündeme geldiklerini belirterek, “O zaman Sabancı Holding’de çalışıyordum, yönetim kurulundan ‘Oğlum bu ne?’ diye ‘tokat’ yedim. Şimdi daha ayağı yere basan projelerle birlikteyiz.” dedi. Yeni kampanyadan son 24 saat içinde Pegasus Havayolu ile uçanlar yararlanabilecek. Pegasus’un bankacıdan gömlekçiye 22 değişik kuruluşla stratejik işbirliği içinde olduğuna işaret eden Sabancı, “2007’yi Türkiye’nin 3. büyük havayolu olarak bitirmeyi düşünüyorduk. 2007’de Onur Havayolları’ndan yüzde 12 daha fazla büyüdük ve THY’den sonra 2. büyük şirket olduk. Bu şirket bunu, kâr ederek başardı.

Sektör yüzde 36 büyürken Pegasus, yüzde 61 büyüdü ve pazarı büyüttü.” diye konuştu. Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç da, “2,5 yılda hem ciromuzu hem de araç adet sayımızı 3 misline çıkardık. Bu yıl Budget ve diğer araç kiralama şirketimiz Avis Ford ve Fiat, şirketimizden toplam 4 bin 500 adet araç satın alacak.” dedi. Böyle bir işbirliğine adım atmaktan gurur duyduğunu ifade eden Koç, “Bu işbirliği Pegasus Havayolu ile uçanlara uygun şartlarda araç kiralama imkânı sunuyor.” diye konuştu.

Kaynak: Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.