Rtük’ten yeni yasaklar geliyor!

RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) kanununda, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği iptal ve yürütmeyi durdurma kararlarıyla oluşan yasal boşluk giderilecek.

21.07.2006 - 00:00 | MediaCat

RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) kanununda, Anayasa Mahkemesi’nin verdiği iptal ve yürütmeyi durdurma kararlarıyla oluşan yasal boşluk giderilecek. RTÜK, hükümetten gelen talep üzerine yasa çalışmalarını hızlandırdı. Üst Kurulun hazırlayacağı yasa taslağında, frekans ihalesi, medya sahiplerine kamu ihalesi yasağı gibi tartışmalı düzenlemelere de yer verilmesi bekleniyor. RTÜK, yeni yasa taslağını görüşmek üzere Ankara Bilkent’teki binası yerine Bolu-Abant’taki bir otelde kamp kurdu. Dün başlayan ve 2 gün sürecek olan toplantılarda yasa taslağı tartışılacak; kurul üyelerinin önerileri doğrultusunda taslağa son şekli verilecek. Abant’taki çalışmaların ardından RTÜK Başkanı Zahit Akman, yayıncı kuruluşların ve meslek örgütlerinin temsilcilerini biraraya getirerek taslak ile ilgili görüşleri alacak. Yasanın, Ekim ayında Meclis gündemine getirileceği belirtiliyor. (yenişafak)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.