RTÜK’ten ‘milli olma’ uyarısı!

RTÜK, ‘Okey, okey, okey… Milli olmanın heyecanı’ sloganını kullanan Okey marka prezervatif reklamı nedeniyle NTV Spor kanalına uyarı cezası verdi.

28.11.2011 - 00:00 | MediaCat

RTÜK,  ‘Okey, okey, okey… Milli olmanın heyecanı’ sloganını kullanan Okey marka prezervatif reklamı nedeniyle NTV Spor kanalına uyarı cezası verdi.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre, RTÜK’ün son toplantısında bu konu ele alındı ve Okey markası ile satılan prezervatif reklamında, yasadaki ’Türkçenin, özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılması, düzeysiz kaba ve argoya yer verilmemesi’ ilkesinin ihlal edildiği kanısına varıldı.

Bazı RTÜK üyeleri ise, günlük halk dilinde ’Okey’ kelimesinin kullanıldığını, ‘Milli olma’ sözcüğünün de espri biçiminde yer aldığını belirterek, ‘Gençleri cinsel bulaşıcı hastalıklara karşı uyarma ve koruma sonucunu doğuracak bir reklam nedeniyle yayın organına ceza verilmesine’ karşı çıktılar.

(Gazeteport)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.