RTÜK Aurelio’lu reklam hakkında karara vardı

RTÜK Fenerbahçeli milli futbolcu Mehmet Aurelio'nun

18.10.2007 - 16:16 | MediaCat

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Fenerbahçeli milli futbolcu Mehmet Aurelio’nun İstiklal Marşı’nı otomobilinde dinleyerek öğrendiği reklam filmine herhangi bir ceza verilmemesini kararlaştırdı.

Üst Kurul, bugünkü toplantısında Aurelio’nun otomobilinde dinlediği İstiklal Marşı’na eşlik ederek milli marşı öğrendiği Alpet firmasına ait reklama yönelik gelen şikayetleri de ele aldı.

Söz konusu reklamda İstiklal Marşı’nı “küçük düşüren bir yön” bulunmadığına karar verilirken, “Türk vatandaşı olmuş bir futbolcunun İstiklal Marşı’nı öğrenmeye çalışmasının, daha sonra benzinlikte onun sesini duyup selam duran insanları görünce selam durması gerektiğini anlamasının” da olumlu bir unsur olduğu görüşü dile getirildi. RTÜK, söz konusu reklam için herhangi bir ceza verilmemesini kararlaştırdı.

RTÜK’e ulaşan izleyici şikayetlerinde, Aurelio’nun “oturduğu yerden İstiklal Marşı’nı şarkı gibi söylediği” yönünde görüşler ifade edilmişti.

kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.