Renault ve Mercedes ortaklık yolunda

İngiliz Financial Times gazetesi, Alman otomobil üreticisi Daimler ile Fransız Renault’nun, uzun vadeli bir işbirliği için birbirlerinden hisse alımı konusunu görüştüklerini bildirdi...

17.03.2010 - 00:00 | MediaCat

İngiliz Financial Times gazetesi, Alman otomobil üreticisi Daimler ile Fransız Renault’nun, uzun vadeli bir işbirliği için birbirlerinden hisse alımı konusunu görüştüklerini bildirdi.

Konu hakkında bilgi sahibi iki kaynağa dayandırılan habere göre, ortaklığın söz konusu olması halinde iki şirket arasındaki işbirliği, şu anda yürütülen küçük otomobil segmentindeki işbirliğinin boyutundan daha ileri olabilir. Haberde şirketlerin birbirlerinden alacağı payın yüzde 10’un altında olacağı ifade edildi. Daimler’ın 37 milyar Euro piyasa değerine karşılık Renault’nun değeri 9.7 milyar Euro seviyesinde bulunuyor. Renault aralık ayında Daimler ve diğer şirketlerle motor, platform ve aktarma araçları ile yeni teknolojiye erişim alanlarında maliyetleri düşürmek için ortaklık görüşmeleri yürüttüğünü teyid etmişti.

Kaynak: Star

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.