Renault, Twin’Z konsept modelini tanıttı

Twin’Z, Milano’da tanıtıldı.

13.04.2013 - 09:07 | MediaCat

Renault‘un yeni renkler ve yeni malzemelerin kullanımıyla ortaya çıkan ve küçük şehirli bir modelde kişiselleştirme olanaklarının sınırlarını zorlayan yeni konsept modeli Twin’Z‘nin içi ve dışı Ross Lovegrove tarafından tasarlandı. Otomobil tasarımı ve iç mimari gibi iki farklı alanı buluşturan ve ilk kez Milano’da görücüye çıkan yeni konsept, Renault’nun gelecekteki küçük şehirli modellerinin tasarım çizgilerinden ipuçları verirken ilhamını da yine Renault’un iki şehirli modeli Twingo 1 ve R5’ten alıyor.

Renault Twin'Z

Otomotiv sektörünün ünlü bir tasarımcıya tasarım sürecini nadiren teslim ettiğini söyleyen Ross Lovegrove, “Tasarım alanında değişim doludizgin devam ederken, otomobil tasarımı inovasyon anlamında da dönüşüm gösterdi. Tüketicinin konsept otomobiller ile seri üretim otomobillerden beklentisi giderek birbirine yaklaşıyor. Yani otomobillerin konsept modele yaklaşmasını istiyor” dedi.

Renault Twin'Z

Lovegrove, “Başlangıçtan itibaren hedefim Renault’nun temel köklerine saygı gösterecek şekilde geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği arasında bir bağlantı kurmaktı. Fakat aynı zamanda Asya’yı karakterize eden yanında daha da ileri gitmekti. Amaç bir yandan 21. yüzyıl teknolojilerinin sağladığı iyileştirmeler sayesinde endüstriyel düzeyde lüks ve zarafeti ifade ederken, aynı zamanda Fransız mirasını büyük bir koz haline dönüştürmek” diye konuştu.

Renault Twin'Z

Renault Twin'Z

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.