Reklamcılar ‘Beslenme Saati’nde buluşacak

‘Reklam Yaratıcıları Derneği ile Bamm Yayınları (Business Advertising Marketing Media) tarafından hazırlanan ‘Beslenme Saati’ kitap ve söyleşiler dizisi, gerçekleştirilecek kokteyl ile reklamcılık sektörüne tanıtılacak.

16.07.2007 - 14:31 | MediaCat

‘Reklam Yaratıcıları Derneği ile Bamm Yayınları (Business Advertising Marketing Media) tarafından hazırlanan ‘Beslenme Saati’ kitap ve söyleşiler dizisi, gerçekleştirilen kokteylde reklamcılık sektörüne tanıtılacak.

‘Beslenme Saati Kitapları’nın ilk yazarları olan; Güven Borça, Fatoş Karahasan, Onur Yanık,
Hakan Ömer Gider ve Bülent Fidan kokteylde ayrıca kitaplarını imzalayacak.

Reklam sektöründeki bilgi açığını kapatmak üzere; 2 yıllık yoğun bir çalışma sonucu ortaya çıkarılan ‘Beslenme Saati Kitapları’ 19 Temmuz 2007 Perşembe günü akşamı Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Terası’nda gerçekleştirilecek kokteylde sektöre tanıtılacak.

İçerdikleri reklam sektörüne yönelik temel bilgilerle ‘başucu kitapları’ şeklinde planlanan ‘Beslenme Saati Kitapları’, sektördeki başarılı Türk yazarlar tarafından hazırlanıyor. ‘Beslenme Saati Kitapları’nın ilk serisinde; Güven Borça “Başka Akmerkez Yok”, Fatoş Karahasan “Neden Herkes Futbol ve Reklamdan Anlar?”, Onur Yanık “Yaratıcılık”, Hakan Ömer Gider “Nasıl Satış?” ile Bülent Fidan “Reklam ve Karikatür (Necati Abacı anısına)” isimli kitapları ile yer alıyor.

Güven Borça ‘Hedef kitle kimdir?’ sorusunu yanıtlarken; Fatoş Karahasan reklam yaratıcılığının önemine değinerek; reklamveren ve reklam ajanslarının hataları ile gelecekteki sistemleri anlatıyor. Hakan Ömer Gider satış yöntemlerini esprili bir dil ve yaratıcılık ile birlikte sunarken; Onur Yanık ‘yaratıcılık’ kavramını bilimsel bir dil ile değerlendiriyor. Kitabını 2004 yılında aramızdan ayrılan Reklamcı ve Karikatürist Necati Abacı’ya adayan Bülent Fidan ise reklamda mizah unsuru ile karikatür kullanımını örneklerle renkli bir biçimde açıklıyor.

Satış gelirleriyle yeni kitapların finanse edileceği ‘Beslenme Saati Kitapları’nın satış noktaları: D&R’lar, Remzi Kitapevi zincir mağazaları, seçkin kitapevleri ve Arşiv Yayıncılık.

Önümüzdeki dönemlerde ‘Beslenme Saati Kitapları’nın bir ayağı olarak gerçekleştirilecek ‘Beslenme Saati Söyleşileri’ ise yazarlar ile okurları buluşturarak, reklam sektörü mensuplarını bilgiyle beslemeye devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.