Reklamcı adaylarına yaratıcılık tahlili

Reklam ajansı Mother'dan hayli bilimsel bir stajyer işe alım tekniği.

02.04.2019 - 14:46 | Arzu Nilay Kocasu

Reklamcı adaylarına yaratıcılık tahlili

Yaz dönemi stajları kapıda, peki ya reklamcılığa hevesli gençler arasından ajansların beklentilerine en uygun olanları nasıl seçmeli?

Reklam ajansı Mother, bu yaz New York ve Los Angeles ofislerinde çalışacak stajyerleri belirlemek için adayları ufak bir tahlilden geçirmek niyetinde. ABD’deki reklamcılık okullarına üzerinde InternTest™ etiketlerinin olduğu numune kapları yollayan ajans, yaz aylarını Mother’da çalışarak geçirmek isteyen gençlerden özgeçmiş, portfolyo ve referanslarının yanı sıra numune kaplarına “yaratıcı” bir şeyler koyup kendilerine geri yollamalarını istiyor.

Reklamcı adaylarına yaratıcılık tahlili

Başvuruları 5 Nisan’a kadar kabul eden ajansta stajyer olmak için numune kabını doldurmak yeterli değil. Adaylardan, interntest.com adresine kayıt olup internet sitesindeki soruları cevaplamaları da bekleniyor. Numune kabı fikrinin ardındaki iki isim, Art Direktör Alex Nassour ve Reklam Yazarı Alex Maleski fikri “Önemseiğimiz tek şey iyi iş ve iyi insanlar. Dolayısıyla, stajyer adaylarımızın da bu özelliklere sahip olup olmadıklarını test etmek istedik” sözleriyle açıklıyorlar.

Mother’da stajyerliğe giden tek yolun numune kaplarından geçmediğini belirtelim. Ellerinde numune kabı olmayanlar, interntest.com adresinden başvurularını yine de gerçekleştirebilirler.

Kaynak: musebycl.io

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.