Reklama emeği geçenler biraraya gelecek

Reklamcılar Derneği sektörel bellek oluşturmak ve reklama emeği geçenleri

21.04.2008 - 15:22 | MediaCat

Reklamcılar Derneği sektörel bellek oluşturmak ve reklama emeği geçenleri anmak üzere hazırlık yapıyor.

Türkiye’nin reklam geçmişi 19.yy’ın sonlarına kadar gidiyor. Ama bugünkü anlamıyla reklamcılık ya da modern deyişiyle, pazarlama iletişimi 80’li yıllardan sonra gelişti, büyüdü. Pek çok insan sektöre emek verdi. Kimi bilgisi ve birikimiyle, kimi vizyoner yaklaşımıyla, kimi fedakarlığıyla aradan sıyrıldı. Hepsi kendi alanında anılar biriktirdi, anılara kaynak oldu.

Reklamcılar Derneği’nin yeni projesi reklama emek verenlerin biraraya getirileceği, sektörden gelen öneri ve katkılarla büyüyecek bir paylaşım sitesi. Başka bir deyişle kişiler düzleminden hareketle sektörel bir bellek yaratma çabası…

Haluk Mesci’nin liderliğinde 2008 Ocak ayında çalışmaları başlatılan projenin ilk aşamasında, web sitesi yayına geçecek ve sektör çalışanları sitenin içeriğine katkı vermeye davet edilecek. Reklamcılar, sektöre emeği geçenler arasında yer alması gerektiğine inandıkları kişilere ilişkin bilgi, fotoğraf, anı, film vb. malzemeyi siteye yükleyecek. Editör gözetiminde içerik elden geçirilecek. Böylece sektörün katkılarıyla büyüyen, gelişen ve güncellenen bir sistem kurularak, pazarlama iletişimi dünyasının belleği oluşturulacak. Kişi önermek, malzeme yüklemek için belirlenen ölçütler Internet sitesinde yer alacak. Site 2008 yazında hayata geçirilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.