MediaCat

Reklam Kurulu kararı havada kaldı

Reklam Kurulu’nun ‘Kolesterolü Düşürür’ ibaresi taşıyan reklamları durdurma kararı, markaların gerekli düzenlemeleri hızla yapması ile uygulanamadı.

Reklam Kurulu kararı havada kaldı

Reklam Kurulu, geçtiğimiz ay ‘kolesterolü düşürür’ gibi ibarelerle reklam yapan Ülker, Danone ve Unilever’in reklamlarının durdurulmasına karar vermişti. Buna göre, söz konusu reklamlardaki ‘düşürür’ kelimesi çok kesin bir yargıyı içeriyor ve bu, tüketicileri yanıltabiliyordu. Bunu öğrenen şirketler, durdurma kararı henüz kendilerine ulaşmadan ‘düşürür’ kelimesini reklamlarından çıkardı ve yerine daha yumuşak bir ifade olan ‘kolesterolünüzü düşürmenize yardımcı olur’ cümlesini kullanmaya başladı. Bu düzenlemelerden sonra, “Biz incelememizi bitirip, kararı yayınlamak zorundaydık. Şu an için durdurulması gereken reklam yok” yorumunu yapan Reklam Kurulu Başkanı Özcan Pektaş, firmalara bir tebligat ulaşmadığını da belirtti.
Kaynak: Hüriyet

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.