MediaCat

Reed Awards’tan İmamoğlu seçim kampanyasına 5 ödül

Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyası en iyi uluslararası reklam kampanyası seçildi.

Reed Awards’tan İmamoğlu seçim kampanyasına 5 ödül

Başarılı siyasi kampanya, kampanya yönetimi ve siyasi danışmanlıkların ödüllendirildiği Reed Awards’ta bu yıl Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart ve 23 Haziran seçim kampanyaları, aralarında En İyi Uluslararası Reklam Kampanyası da olmak üzere toplam beş ödüle layık görüldü.

Campaings & Elections dergisi tarafından düzenlenen Reed Awards’un Atlanta The Ritz Carlton’da gerçekleşen ödül töreninde Ekrem İmamoğlu’nun kampanyası ABD dışından en çok ödül alan kampanya da oldu.

Ödülleri 300 kişilik jüri tarafından yapılan üç kademeli oylamayla belirlenen Reed Awards 2020’de İmamoğlu’nun seçim kampanyasının ödül kazandığı beş kategori şöyle:

  • En İyi Uluslararası Reklam Kampanyası (tüm kategorilerde)
  • En İyi Uluslararası Online Reklam Kampanyası (tüm kategorilerde)
  • En iyi Avrupalı Online Video Reklam Kampanyası(tüm kategorilerde)
  • En İyi Avrupalı TV Reklam Kampanyası (Bisiklet filmiyle)
  • En İyi Avrupalı Online Video (İstanbul Senin filmiyle)

Ödül törenine katılan İmamoğlu Kampanya Direktörü ve Öykü Ajans Başkanı Necati Özkan, ödülleri, “Bu değerli ödülleri 16 milyon İstanbullu ve İmamoğlu kampanyasına emek veren binlerce demokrasi kahramanı adına kabul etmekten onur duyuyorum” sözleriyle aldı. 31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimleri için hazırladıkları kampanyaların yardımıyla İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da son 50 yılın en yüksek oy oranlarıyla seçildiğini hatırlatan Özkan, kampanyalarıyla şimdiye kadar üç uluslararası yarışmaya başvurduklarını ve geçen sene Avrupa Polaris Ödülleri’nde 14, Felis Ödülleri’nde ise 3 ödül kazandıklarını belirtti. Özkan, Reed Awards ile İmamoğlu kampanyasıyla kazandıkları toplam ödül sayılarının 22’ye çıktığını ve bunun global bir rekor olduğunu açıkladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.