Reebok’ın yeni global kampanyası

Reebok, ZigTech ve EasyTone ürünlerine yaptığı yatırımların karşılığını almaya başladı ve yeni tasarımlarını daha çok pazara yaymak için iki yeni global reklam kampanyası hazırlama kararı aldı.

10.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Reebok, ZigTech ve EasyTone ürünlerine yaptığı yatırımların karşılığını almaya başladı ve yeni tasarımlarını daha çok pazara yaymak için iki yeni global reklam kampanyası hazırlama kararı aldı.

Spor ürünleri markası Reebok 2010’da medya harcamalarını nerdeyse 3 katına çıkardı. 2010 reklam harcaması 75.7 milyon dolar olan Reebok’ın bir önceki seneki harcaması 27.6 milyon dolar ve daha önceki senedeyse 8.2 milyon dolardı.

Reebok global marka pazarlama genel müdürü Richard Prenderville, geçtiğimiz 18-24 ay içerisinde bir reklamdan yola çıkarak önemli iletişim platformlarına ulaştıklarını dile getiriyor. 

Şimdi marka bu başarının üzerine 2 yeni reklam kampanyası daha eklemeyi planlıyorlar. Reebok bu kampanyalar için 2 senedir birlikte çalıştığı DDB Berlin ile çalışacak. Bu işbirliğinin verimli olmasının sebebi, ajansın Reebok’un spor aletlerine diğer markalardan nasıl daha farklı baktığını algılaması. Prenderville, “Diğer spor markaları kan, ter ve gözyaşı yaklaşımıyla pazarlama yapıyorlar. Biz ise eğlencenin daha sürdürülebilir bir motivasyon faktörü olduğunu düşünüyoruz. Formda kalırken eğlenmek bizim stratejik yaklaşımımız” diyor.

EasyTone kampanyasında 7 kadın, farklı ülkelerden markanın toning ayakkabılarını sevdiklerini anlatıyor.

ZigTech’in tanıtıldığı ikinci kampanya ise "major tour de force" (gücün büyük yolcuğu) olarak adlandırılıyor. Bu kampanya dünya çapındaki 27 pazarda gösterilecek. NFL oyun kurucusu Peyton Manning, İngiliz boksör Amir Khan, Hindi kriket oyuncusu Mahendra Singh Dhoni’nde yer aldığı kampanyada yedi farklı dalda spor yapan atletler gösteriliyor ve ZigTech “enerji dolu ayakkabı” olarak tanımlanıyor.

<

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.