Red Bull Genç Kanatlar projesi başladı

7 şampiyon Türk Sporcu’yu, 81 ilde gençlerle buluşturacak “Red Bull Genç Kanatlar” projesinin ilki Bolu’da başladı.

22.02.2012 - 00:00 | MediaCat

7 şampiyon Türk Sporcu’yu, 81 ilde gençlerle buluşturacak “Red Bull Genç Kanatlar” projesinin ilki Bolu’da başladı. 

Gençleri spora teşvik etmek ve toplumda daha sağlıklı bireyler yetişmesine destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Red Bull’un sponsorluğundaki milli sporcular Kenan Sofuoğlu, Burcu Çetinkaya, Çiçek Güney, Lena Aylin Erdil, İlkan Karaman, Naz Aydemir ve Ahmet Arslan 2 yıl boyunca tüm Türkiye’yi dolaşarak, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine başarılı ve sağlıklı bir hayat için sporun önemini anlatacaklar.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve üniversitelerle yapılan iş birliği çerçevesinde iki yıl boyunca 81 ilde gerçekleştirilecek ‘Genç Kanatlar’ projesi kapsamında, Red Bull’un milli sporcuları olan Kenan Sofuoğlu, Naz Aydemir, Burcu Çetinkaya, İlkan Karaman, Ahmet Arslan, Çiçek Güney ve Lena Aylin Erdin tüm Türkiye’yi dolaşarak başarılı ve sağlıklı bir hayat için sporun önemini anlatacaklar. Bolu’nun ardından ilk etabı Kütahya, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Malatya, Balıkesir ve Düzce illerinde 14 Şubat – 30 Nisan 2012 tarihleri arasında tamamlanması planlanan proje ile yaklaşık 25 bin orta öğretim ve üniversite öğrencisine spor ve sağlıklı yaşam seminerleri verilmesi hedefleniyor. Etaplar halinde 2 yıllık bir süre içinde, tamamlanacak projede ilk yıl en az 100 bin, ikinci yıl ise en az 150 bin öğrenciye erişilmesi planlanıyor. 
 
 
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.