RD ve RV istihdama yöneliyor

Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı, pazarlama iletişimi ve reklamcılık alanında çalışıp, kriz sırasında işsiz kalmış kişilere iş fırsatı sunmak için bir proje başlattı.

19.04.2005 - 00:00 | MediaCat

Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı, pazarlama iletişimi ve reklamcılık alanında çalışıp, kriz sırasında işsiz kalmış kişilere iş fırsatı sunmak için bir proje başlattı. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve İŞKUR tarafından yönetilen ‘Aktif İşgücü Piyasası Stratejileri Projesi, Yeni Fırsatlar Programı’ sürdürülebilir nitelikte sektörel bilgi ve iletişim platformu oluşturmayı amaçlıyor. 19 Nisan tarihinde Reklamcılık Merkezi binasında yapılan toplantıya katılan Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu, bu projeyle birlikte sektörde bir dinamizm yaratmayı amaçladıklarını açıkladı.

Pazarlama iletişimi ve reklamcılığın yedi ana işkolunda deneyimli 25-35 yaş arası 105 kişinin seçilmesi öngörülen projenin hedef kitlesinde, en az bir yıl sektörde deneyime sahip ve en az altı aydır düzenli istihdamda bulunmayan kişler yer alıyor. 23 Mayıs 2005 tarihinde başlayacak eğitimler 27 Eylül 2005 tarihinde sona erecek. Projeyle ilgili tüm faaliyetler reklam profesyonelleri ve ilgili akademisyenlerin danışmanlığında yürütülecek. Avrupa Birliği’nden alınan ve Türkiye İş Kurumu’nun yöneteceği 50 milyon Euro’luk fonun 32 milyon Euro’su hibe, 10 milyon Euro’su İŞKUR’un kurumsal gelişimi ve geriye kalan 8 milyon Euro’luk kısım ise çeşitli illerdeki İŞKUR binalarının modernizasyonu için kullanılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.