MediaCat

Rating denetlemesinde denetçi kuruluş değişiyor

Geçtiğimiz günlerde TİAK A.Ş. ve yeni ölçüm şirketi TNS basın açıklamalarını yapmıştı. TİAK A.Ş. ve ölçüm şirketinin Marmara Üniversitesi Teknik Denetim Komitesi’nin tespitleri doğrultusunda yapmış oldukları açıklamaları baz alınarak, ölçüm sürecinde olumsuz bir durum bulunmadığını bildirilmişti. Bugün itibariyle yeni bir gelişme ile karşı karşıyayız. Rating sistemini denetlemekle görevli Marmara Üniversitesi Teknik Denetim Komitesi kendi isteğiyleContinue reading “Rating denetlemesinde denetçi kuruluş değişiyor”

Rating denetlemesinde denetçi kuruluş değişiyor

Geçtiğimiz günlerde TİAK A.Ş. ve yeni ölçüm şirketi TNS basın açıklamalarını yapmıştı. TİAK A.Ş. ve ölçüm şirketinin Marmara Üniversitesi Teknik Denetim Komitesi’nin tespitleri doğrultusunda yapmış oldukları açıklamaları baz alınarak, ölçüm sürecinde olumsuz bir durum bulunmadığını bildirilmişti.

Bugün itibariyle yeni bir gelişme ile karşı karşıyayız. Rating sistemini denetlemekle görevli Marmara Üniversitesi Teknik Denetim Komitesi kendi isteğiyle denetçilik görevinden ayrılma kararı almıştır. Bu gelişme sonrasında TİAK ve kanallar nezdinde oluşan yaklaşım, sistemin güvenirliliğinin sağlanması adına 1 Mayis’ta başlayacak olan ölçümlerin test amaçlı değerlendirilmesi ve bu süreçte sektör datası ile devam etme yönündedir.

Bu gündem haberde belirtildiği gibi yeni sistemde bir problem olduğu değil  sadece denetçi kuruluşun değişeceği yönündedir.

(MediaCom)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.