Ramazan’da sahurdaki reklamlar iftardakini geçti

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans, televizyondaki reklamları mercek altına aldığı araştırmaya göre, kanalların Ramazan’a özel hazırladığı programlarda aybaşından bu yana toplam 69 saati aşan reklam yayınlandığı ortaya çıktı.

19.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans, televizyondaki reklamları mercek altına aldığı araştırmaya göre, kanalların Ramazan’a özel hazırladığı programlarda aybaşından bu yana toplam 69 saati aşan reklam yayınlandığı ortaya çıktı. Sahur programları aldığı reklam süresinde iftar programlarını geride bıraktığı da ortaya çıktı.

Nar Ajans’ın 30 kanalı kapsayan reklam araştırmasında, sahur programları toplam 41 saate yaklaşan bir süreyle ekranda yer alırken, en çok reklamın ATV’de Nihat Hatipoğlu’nun sunumuyla yayınlanan “Nihat Hatipoğlu ile Sahur” programında yayınlandığı belirlendi. İkinci sırada Halil Necipoğlu’nun TNT’de ekranları gelen “Sahur Vakti” programı yer alırken, Samanyolu TV’de İbrahim Kocabıyık’ın sunduğu “Gecenin Bereketi” programı üçüncü oldu.

Televizyondaki Ramazan programlarının reklamlarını inceleyen Nar Ajans’ın aynı araştırmasına göre, iftar programları ise 28 saati geçen bir süre reklam yayınlamış. İlk sırada Samanyolu TV’de Reha Yeprem’in sunduğu “İftar Zamanı” programı yer alırken, hafız Selman Okumuş’un Star TV’de sunduğu “Mukabele” programı ise ikinci sırayı aldı. Üçüncü sırada ise Kanal 24’te Prof. Dr. Faruk Beşer’in sunduğu “İftara Davet” programı yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.