Ramazan programları haberde başı çekiyor

Ramazan ayına yönelik hazırladıkları iftar ve sahur programlarıyla reyting yarışına giren kanalların, yazılı basındaki haber yansımaları günden güne hız kazanıyor.

17.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Ramazan ayına yönelik hazırladıkları iftar ve sahur programlarıyla reyting yarışına giren kanalların, yazılı basındaki haber yansımaları günden güne hız kazanıyor. Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, aybaşından bu yana geçen 2 hafta içinde ekranda yayınlanan iftar ve sahur programları içinde 54 tanesi yazılı basında 276 defa haber olmuş.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ve derginin incelenme neticesinde, Ramazan ayının ilk 15 günlük süresinde hakkında en çok haber çıkan program ATV’de yayınlanan “Nihat Hatipoğlu ile İftar” olduğu belirlendi. Daha sonra Samanyolu TV’de yayınlanan “İftar Zamanı” programı ikinci sırayı alırken, NTV’de yayınlanan “Ramazan Boyunca” programı da üçüncü oldu. Kanalların Ramazan özel programları içinde, Kanal 7’de yayınlanan “İftar Saati” ile Kanal A’da yayınlanan “İftar Sevinci” ilk beş sıra içinde kendilerine yer buldular.

Interpress’in yaptığı araştırmada, geçtiğimiz yıl Flash TV’de yaptığı Ramazan program ile dikkat çeken Ahmet Mahmut Ünlü’nün, bu yıl yine aynı kanalda yaptığı “Cübbeli Ahmet Hocayla Sohbetler” programının haberlerde şu ana kadar fazla yer alamadığı görüldü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.