Publicis Groupe ve Microsoft’tan işbirliği

İkili, Marcel'in geliştirilmesi ve uygulanması için güçlerini birleştirme kararı aldı.

30.01.2018 - 12:02 | MediaCat

Publicis Groupe ve Microsoft'tan işbirliği

Publicis Groupe ve Microsoft, Publicis Groupe’un 80 bin çalışanını ve iş ortaklarını bir araya getirecek olan Marcel platformunun geliştirilmesi ve uygulanması için işbirliğine gidiyor.

Publicis Groupe tarafından açıklanan gelişmeye göre, grubun ekiplerinin ve müşterilerinin iletişimini radikal bir şekilde değiştirecek olan Marcel için Microsoft’un yapay zekâ teknolojisi kullanılacak. Publicis Groupe, Publicis.Sapient’in teknoloji danışmanlığıyla, Marcel’in mimarisini, tasarımını ve kullanıcı deneyimini tasarlayacak. Microsoft ise Microsoft Azure AI ve Office 365 yardımıyla Marcel’in daha derin bir teknoloji ve yapay zekâ gücüyle inşa edilmesine katkıda bulunacak.

Marcel’in yapay zekâ aracılığı ile Publicis Groupe çalışanlarını ve iş ortaklarını ortak bir platformda nasıl bir araya getireceğinin yanıtı ise üç adımda sunuluyor. İlk olarak, Publicis Groupe çalışanları arasındaki ilgili bağlantılar belirlenecek; Publicis Groupe ajanslarından herhangi birinde bir başka çalışana yardım edebilecek birisi olduğunda Marcel o kişiyi bulacak. İkinci olarak, Marcel platformu Publicis Groupe’un kolektif bilgisini toplayacak, organize edecek ve bu yolla çalışanların grup içerisinde var olan tüm deneyimlerden ve bilgiden faydalanmalarını sağlayacak. Üçüncü olarak da her çalışana sınırlarının ötesinde katılım sağlama ve daha fazla yaratma gücü tanınacak.

Microsoft’ta insanların kurumlar için çalışmaları kadar kurumların da ekipleri için çalışmalarının gerektiğine inandıklarını belirten Microsoft CEO’su Satya Nadella, Marcel’in bu fikrin vücut bulmuş hali olduğunu vurguladı.

Publicis Groupe CEO’su Arthur Sadoun ise Marcel’in sektörü kökten değiştirme konusunda önemli bir adım olduğu fikrinin bir kez daha altını çizerek, Microsoft’un yapay zekâdaki uzmanlığından, kaynaklarından ve çığır açan yeteneklerinden yararlanabilme fırsatı bulmalarından duydukları heyecanı dile getirdi.

Marcel, Publicis Groupe ve Microsoft tarafından ilk kez Paris’te Viva Technology’de sunulacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.