PricewaterhouseCoopers görsel kimliğini yeniledi

PwC’nin müşterileri, ortakları ve çalışanları ile yapılan uzun süreli görüşmelerin ardından yaratılan yeni logo kullanımı...

21.09.2010 - 00:00 | MediaCat

PricewaterhouseCoopers; gerek müşterileri nezdinde gerekse faaliyet gösterdiği piyasalardaki konumlandırmasını ve algısını güçlendirmek için görsel kimliğini yeniledi.

PwC’nin müşterileri, ortakları ve çalışanları ile yapılan uzun süreli görüşmelerin ardından yaratılan yeni logo kullanımı daha kolay ve online/dijital ortama daha uygun olacak şekilde tasarlandı.

Canlı renkleri ve yalın tasarımıyla daha sıcak ve etkili bir görünüme kavuşan logosu ile PwC, görsel kimliği ve marka vaadi ile rakiplerinden farklılaşıyor. Yeni dönemde söylemlerinde müşterilerine katabilecekleri değeri ön planda tutacak olan PwC, müşterilerin beklentilerine nasıl en etkili şekilde cevap verebileceklerini de söylemlerine daha fazla taşıyacak. 1998 yılından bu yana, firma içinde ve dışında “PricewaterhouseCoopers” adıyla birlikte kullanılan "PwC" kısaltması yenilenen görsel kimliğe paralel olarak firmanın yeni dönem ismi oluyor. Kullanım açısından kolaylık sağlayan bu kısaltma PwC’nin faaliyet gösterdiği 151 ülkedeki şirketlerinin tek ve yalın bir isimle anılmasını sağlayacak. Hukuki açıdan kuruluşun resmi ismi "PricewaterhouseCoopers" olarak kalırken yasal dokümanlarda  "PricewaterhouseCoopers adıyla imza atmayı sürdürecek.

PwC Küresel Başkanı Dennis Nally yeni kimlik konusunda şunları söyledi: “Çalışanlarımızın uzmanlıkları ile sundukları hizmetlerde PwC ile çalışma deneyimini farklılaştırmasına paralel, yeni görsel kimliğimiz PwC’yi görsel olarak da net bir şekilde ayrıştıracak. Yenilenen görsel unsurları ile yeni kimliğimiz müşterilerimiz, çalışanlarımız ve diğer paydaşlarımızın PwC’yi nasıl gördüklerinin bir ifadesi. Yetenek ve deneyimlerimizin ötesinde, PwC’nin müşterileri ile onların ihtiyaç duydukları değeri yaratmalarına yardımcı olacak ilişkiler kuran bir firma olarak algılanmasını istiyoruz.”

Daha dinamik ve dijital bir dönem başlıyor!
PwC’nin kendini sürekli yenileyen, köklü bir şirket olduğunu vurgulayan PwC Türkiye Başkanı Cansen Başaran Symes da “Bugüne kadar lider profesyonel hizmetler şirketi olarak gelecek trendleri belirlemiş, sektörde her alanda öncülük etmiş bir şirketiz. Görsel tasarımdaki değişimin yanı sıra, yeni görsel kimliğimizle daha dinamik ve dijital bir dönemi başlatıyoruz. Müşterilerimiz ve tüm iş dünyası ile sağlam ilişkilerimizi sürdürerek, uzmanlığımız ve uzun yıllara dayanan deneyimimizle kaliteden ödün vermeden onların ihtiyacı olan değeri yaratmaya devam edeceğiz”  dedi.

PwC’nin yeni marka yaklaşımı, PwC’nin yönettiği ve bağımsız marka danışmanı Wolff Olins’in de içinde bulunduğu, PwC Global Network’ündeki ekipten oluşan küresel ortak çalışmaların sonucu olarak doğdu. PwC’nin küresel websitesi www.pwc.com marka değişimini yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.