Plastik distopyadan kaçış

Whirlpool'un lüks markası JennAir, yeni kampanyasında plastiğe metal ve camla karşılık veriyor.

21.03.2019 - 14:08 | Arzu Nilay Kocasu

Plastik distopyadan kaçış

Dünya genelinde faaliyet gösteren Birleşik Krallık menşeli pazar araştırma şirketi YouGov verilerine göre, Whirlpool, Y Kuşağı tarafından en çok tercih edilen beyaz eşya üreticisi. Öte yandan, aynı araştırmanın sonuçları, Whirlpool’un 1947’den beri faaliyet gösteren lüks markası JennAir’in listenin 21’inci sırasında olduğunu gösteriyor.

Hedef kitlesi tarafından daha çok rağbet görmek isteyen JennAir, Publicis ajansları Digitas ve MSLGroup’un ekiplerinden oluşturulan Darkhorse imzası taşıyan yeni bir kampanya yayınladı. Atmosfer itibarıyla Stepford Kadınları’nı anımsatan ve rakip marka Sub-Zero’ya -markanın adını plastik bir buzdolabına vererek- taş atmaktan geri durmayan Mannequin isimli ilk reklam filminde herkesi plastik yerine metal ve cam tercih etmeye çağıran marka, ikinci reklam filmi Duet’te iki yeni tasarımı Rise ve Noir’ı tanıtıyor.

Digitas Kuzey Amerika CCO’su Att Shah kampanyayı şu sözlerle açıklıyor:

“Mannequin isimli reklamda plastik gülümsemelerin, plastik ritüellerin ve evet, rakiplerimizin plastik zanaatlarının oluşturduğu rahatsız edici bir dünyadan kaçıyoruz. Duet’teyse mutfak kategorisindeki her biri birbirinin aynı olan paslanmaz çelik ürünlerden ayrılan iki yeni tasarımı, Rise ve Noir’a hakkını teslim ediyoruz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: JennAir
  • Ajans: Darkhorse
Kaynak: musebycl.io

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.