MediaCat

Pizza siparişlerine Popeyes müdahalesi

Marka, pizza siparişi verenlerin aklını çelme niyetinde.

Pizza siparişlerine Popeyes müdahalesi

Hedef kitle ve fırsatlar üzerine yürüttüğü araştırmalarda, tüketicinin, kalabalık grupların karnını doyurmak için pizzayı kolay ve hızlı bir çözüm olarak gördüğü ve mesele bu boyutuyla ele alındığında kendi ürünlerinin pizza ile benzerlik taşıdığı sonucuna varan Popeyes, “pizzadan” kendine düşen payı almak için sıradışı bir kampanyaya imza attı. Pandemi döneminde ABD’de pizza gecelerinin yükselişini de göz önünde bulunduran marka, pizza siparişi verenlerin aklını cazip teklifiyle çelmek için kolları sıvadı.

Aile menülerinde ücretsiz teslimat fırsatı sunmaya başlayan marka, kampanyanın ilk adımını tek kelimelik tweet’iyle attı:

Sosyal medyada Popeyes’ın pizza servisine başlayıp başlamayacağı tartışılırken, tweet’in, markanın aile menülerinde teslimat ücreti almayacağı yeni kampanyasının bir parçası olduğu anlaşıldı.

Marka, pizza sipariş edenlerin aklını çelmeye çalıştığı bir de video paylaştı. Çekimleri Portland’da gerçekleştirilen videoda, yanında aile menüsüyle gezen Popeyes çalışanı yollarda pizza kuryesi arıyor ve sipariş sahiplerine ulaşarak, pizzadan feragat etmeleri karşılığında Popeyes aile menüsü teklif ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.