Philip Kotler Türkiye’ye geliyor

Pazarlama literatürünün en büyük isimlerinden Philip Kotler, 3. TURQUALITY® Vizyon Semineri’nin konuğu olarak...

24.10.2007 - 11:54 | MediaCat

Pazarlamanın efsane gurusu Philip Kotler, TURQUALITY® kapsamındaki firmalara “Kazanan Uluslararası Stratejiler Geliştirme” konulu seminer verecek.

Pazarlama literatürünün en büyük isimlerinden Philip Kotler, 3. TURQUALITY® Vizyon Semineri’nin konuğu olarak Türkiye’ye geliyor. Dünyanın ilk devlet destekli marka geliştirme programı olan TURQUALITY®, desteklediği firmaların yöneticilerinin vizyonlarını geliştirmek amacı ile düzenlediği Vizyon Seminerleri’ni dünyaca ünlü pazarlama ve marka teorisyenlerinin katılımıyla gerçekleştirmeye devam ediyor.

20 Kasım 2007, Salı günü, Swissotel’de gerçekleştirilecek seminerde Kotler, “Kazanan Uluslararası Stratejiler Geliştirme” konulu bir konuşma yapacak. TURQUALITY® kapsamındaki firmaların ortakları ve yöneticilerinin dinleyici olarak katılacağı seminerde Kotler, firmalara yurtdışı pazarlarda kazanan uluslararası stratejilerin geliştirilmesi ve uzun vadeli başarı yakalanabilmesi için ipuçları verecek.

Kotler’in konuşmasının ana başlıkları, küreselleşme, zorlu uluslararası görevler, markalaşma, kurumsal markalaşma, uluslararasılaşma süreci ve etkin küresel pazarlama olacak.


Philip Kotler kimdir?

Dr. Philip Kotler Chicago’daki Northwestern University Kellogg Graduate School of Management’ta uluslararası pazarlama profesörüdür. Kotler’in kurucu ortağı olduğu Kotler Marketing Group (KMG) dünya çapında birçok müşterisine güncel pazarlama kavramları ve gelişmeleri ile ilgili seminerler vermektedir.

Kotler’in, 20 dile çevirisi yapılmış toplam 19 adet kitabı ve yayımlanmış 100’ün üzerinde makalesi bulunmaktadır.

Kotler, “Mega-Marketing”‚ “Demarketing” ve “Social Marketing” gibi terimleri pazarlama literatürüne kazandırmıştır. Kendisi tarafından kullanılmaya başlanan ve benimsenen bu tip terimler, pazarlama dünyasında “Kotlerizm” olarak adlandırılmaktadır.

Marketing Management (Pazarlama Yönetimi), Philip Kotler’in en önemli kitabı olarak kabul edilmektedir. Büyük önem atfedilen seminerleriyle, binlerce kişiye ulaşmıştır. Yazıları, araştırmaları ve öğretim tarzıyla akademik dünyada bilimsel bir disiplin olarak pazarlamanın yerini sağlamlaştıran Kotler; pazarlamanın büyük şirketlerden küçük işletmelere, kar amacı gütmeyen organizasyonlardan milletlere, ünlü kişilere ve hatta fikirlere kadar herkese ve herşeye faydası dokunacak bir kavram olduğunu göstermiştir.

Philip Kotler’in, aralarında University of Economics and Business (Viyana, Avusturya), The Group HEC Business School (Paris, Fransa), Cracow University of Economics (Cracow, Polonya) ve Stockholm University (Stockholm, İsveç)’nin bulunduğu toplam 8 kurumdan onursal derecesi bulunmaktadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.