Petrol Ofisi büyüme hedefinden vazgeçmedi

Bu yıl iki haneli büyüme rakamını gerçekleştirmeyi hedeflediklerini

21.03.2008 - 17:46 | MediaCat

Gürcistan’da ilk istasyon anlaşmasını yapmak üzere olduklarını belirten Petrol Ofisi’nin CEO’su Melih Türker, büyüme hedeflerini değiştirmediklerini söyledi.

Bu yıl iki haneli büyüme rakamını gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ve bunu değiştirmediklerini belirten Petrol Ofisi Üst Yöneticisi (CEO) Melih Türker, ciro hedeflerinin ise 12 milyar dolar olduğunu söyledi. Ana ortakları Doğan Holding ve OMV olan Petrol Ofisi 2007 yılında 10.3 milyar dolarlık ciroya ulaşırken, net kârını 2006’ya göre yüzde 35 oranında artırarak 310 milyon 708 bin YTL’ye çıkarmıştı. Dün düzenlenen “1. Tehlikeli Madde ve Taşımacılığı Zirvesi” sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türker, Gürcistan’da ilk istasyon anlaşmasını yapmak üzere olduklarını kaydetti. Türker, “Umuyorum ki bu yılın ilk yarısında ilk Petrol Ofisi istasyonunu Petrol Ofisi bayrağı ile Gürcistan’da göreceğiz. Bu yılki orjinal planımız 8 civarında istasyon açmak” dedi.


Dağıtıma 200 milyon dolar…

Bu yıl yurt içinde sadece dağıtım alanında 200 milyon dolarlık yatırım planladıklarını vurgulayan Türker, petrol arama hedefleri doğrultusunda İran ile yaptıkları görüşmeye ilişkin olarak, “Henüz bir cevap yok ama İran’da süreç daha uzun. Bence bu o kadar önemli değil. Petrol Ofisi olarak entegre bir şirket olmak istiyoruz” dedi. Son günlerde dövizde yaşanan artışın şirketteki maliyetleri nasıl etkileyeceği yönündeki soru üzerine ise Türker, iş yönetiminin böyle durumlarda çok büyük önem taşıdığını belirterek, “Bence iş yönetimi böyle ortamlarda ne şekilde hareket edebilme yeteneği ile alakalı bir şey. Hangi kolu çekeceksin hangi kolu iteceksin. Bu günlük, aylık yapılan bir iş” dedi.

Kaynak: Referans

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.