Pepsi’de zirveye doğru

PepsiCo’da 2009 yılında Güneydoğu Avrupa Bölge Başkanlığı’na getirilen Ümran Beba, 8 Şubat 2010 tarihi itibariyle...

10.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Yeni görevini Hong Kong’dan sürdürecek olan Beba, Hindistan ve Çin dışında tüm Asya Pasifik bölgesi için strateji ve iş geliştirme sorumluluğunu üstlenecek.

Ümran Beba, 18 ülke ve 6.000 ‘den fazla çalışanın olduğu bu bölgelerde birleşme ve satınalma sürecinden de sorumlu olacak.

PepsiCo’da 2009 yılında Güneydoğu Avrupa Bölge Başkanlığı’na getirilen Ümran Beba, Türkiye ve bölgedeki başarılı çalışmaları sonucunda 8 Şubat 2010 tarihi itibariyle Asya Pasifik Bölge Başkanlığı’na terfi etti.

PepsiCo’daki kariyerine 1994 yılında Türkiye Pazarlama Direktörü olarak başlayan Ümran Beba, şirketin İnsan Kaynakları ve Ticari Bölüm direktörlüklerini de yürüttükten sonra 2001 yılında genel müdür oldu. Şirketin 2004 yılında Doğu Akdeniz Bölgesi Gıda ve İçecek Bölümü Başkanlığı görevine getirilen Ümran Beba, PepsiCo’nun Suriye ve Irak pazarlarına girişinde önemli katkılarda bulundu ve bu ülkelerdeki işletmelerin büyütülmesinde olağanüstü sonuçlar elde edilmesini sağladı.

Güneydoğu Avrupa Bölge Başkanlığı görevinde 14 ülkeden sorumlu olarak çalışan Ümran Beba’ya Asya Pasifik Bölge Başkanlığı görevinde 18 ülke bağlı olacak.

PepsiCo AMEA CEO’su Saad Abdul-Latif, Ümran Beba’nın yeni görevini duyururken şunları söyledi:

“Ümran Beba, işle ilgili zorluklara ve fırsatlara uzun vadeli bir vizyonla yaklaşan güçlü bir liderdir. Ümran’ın liderliği sayesinde Türkiye İçecek İşletmemiz geçtiğimiz yıl daha fazla değer yaratarak, yerel programlar ve pazardaki başarılı uygulamalar sonucunda olağanüstü bir performans sergilemiştir.  Ümran, bölgesinde farklılık yönetimi ve kadınların iş hayatında daha fazla rol alması konusunda da bir rol modelidir. Forbes Dergisi Türkiye, yakın zamandaki değerlendirmesinde PepsiCo Türkiye’yi kadınların kariyerlerinde ilerleme şansı verilmesi açısından 1 numaralı şirket olarak göstermiştir.”

Saad Abdul-Latif, Ümran Beba’nın başkanlığına atandığı Asya Pasifik bölgesinin PepsiCo içinde en hızlı büyüyen bölgelerden biri olduğunu da belirtti.

Robert Kolej mezunu olan Ümran Beba,  Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede işletme master’ı yaptı. İş hayatına 1986 yılında Barem Pazar Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde başlayan Beba, PepsiCo Türkiye Çerez Bölümü’ne geçmeden önce Başer-Colgate firmasında 6,5 yıl marka müdürlüğünden pazarlama direktörlüğüne kadar çeşitli görevlerde bulundu. 

Ümran Beba’nın 08.02.2010 itibari ile Asya Pasifik Bölge Başkanı olarak PepsiCo faaliyetlerinden sorumlu olduğu bazı ülkeler şunlardır; 

Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Tayland,  Pakistan,  Güney Kore, Vietnam, Kamboçya, Laos, Filipinler, Malezya, Singapur, Endonezya, Pasifik Adaları.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.