Pepsi 2007 büyüme oranını açıkladı

Pepsi'den yapılan açıklamada, şirketin dünya çapındaki cirosunun önceki yıla göre yüzde...

27.02.2008 - 09:44 | MediaCat

Pepsi Bottling Group (PBG), geçen yıl 532 milyon dolar net gelir elde etti. Pepsi’den yapılan açıklamada, şirketin dünya çapındaki cirosunun önceki yıla göre yüzde 7 büyüyerek 2007’de 13.6 milyar dolar olduğu, PBG’nin büyümesine en büyük katkıyı Rusya pazarının yaptığı belirtildi.

Grubun Amerika pazar hacmi aynı kalırken, Avrupa hacminin yüzde 4 büyüdüğü, Rusya satışlarındaki yüzde 17 artışın ortalama büyüme hızını yukarıya çektiği kaydedildi.

PBG CEO’su Eric Foss, 2007’yi dikkat çekici bir büyümeyle kapattıklarını belirterek, “Emtia giderlerin oluşturduğu baskılara karşın dünya çapında kasa başına düşen net ciroda güçlü artışlar elde ettik ve yüksek faaliyet performansı sayesinde etkili bir verimliliği sağladık.

Bir yandan gelecekteki büyüme planlarımıza yatırım yaparken bir yandan da yıllık hedeflerimize ulaştık” dedi.
Foss, 2008 ve sonrası için ABD ve Kanada’da karlı ciro artışı, Avrupa ve özellikle Rusya’da büyüme potansiyelinin artırılması ile Meksika’da sürdürülebilir kârlılık hedeflerine odaklandıklarını, “kanıtlanmış” başarılarının, gelişmeye devam etmek için doğru stratejiye sahip bulunduklarının en somut göstergesi olduğunu kaydetti.

Kaynak: Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.