Pazarlamanın Efendileri geliyor

Bu sene sekizincisi düzenlenecek olan MediaCat Marketing Forum 2010, 30 Kasım 2010 tarihinde kapılarını açıyor...

15.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Bu sene sekizincisi düzenlenecek olan MediaCat Marketing Forum 2010, 30 Kasım 2010 tarihinde kapılarını açıyor. Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek konferansta, reklam ve pazarlama dünyasının dünyadaki ve Türkiye’deki önemli isimleri biraraya gelecek.

Ayrıca bu forum marka, pazarlama, dijital, perakende, reklam, araştırma, iletişim, halkla ilişkiler,organizasyon-etkinlik, üretim, medya ve benzeri alanlarda çalışan tüm üst ve orta düzey yöneticiler, CMO’lar, başkan yardımcıları, direktörler, bölüm başkanları, genel müdürler, kıdemli yöneticiler, orta düzey yöneticiler, reklam yaratıcıları, iletişimciler, stratejistler için önemli bir eğitim organizasyonu niteliğinde olup, aynı zamanda networking imkanı da sağlamaktadır.

Yeni trendler, yeni teknolojiler,  yeni ölçümleme yöntemleri, yeni tüketim kültürü, değişen/değişmeyen tüketici davranışları, tüketicinin yeniden yorumlanması ve analiz edilmesi, yaratıcılığın sınırları, tüketicinin karar mekanizmalarını etkileyen başlıca unsurlar, yaratıcılığın tüketiciyi ne ölçüde etkilediği bu forumun temel konuları.

MediaCat Marketing Forum 2010 konuşmacıları;

JONAH LEHRER
“How We Decide” Kitabının Yazarı

Nöroloji, psikoloji ve bilim ile insanın doğasını oluşturan nitelikler arasındaki ilişkilere dair yazılar yazan ve The Los Angeles Times tarafından “önemli bir yeni düşünür” olarak ilan edilen Jonah Lehrer, “How We Decide” ve “Proust was a Neuroscientist” isimli iki kitabın yazarı.  Columbia Üniversitesi’nden mezun olup Rhodos Scholar olarak Oxford Üniversitesi’nde görev aldı. Halen Wired, Scientific American Mind ve National Public Radio’s Radiolab’ın katkıda bulunan editörü. Jonah ayrıca, Amerika’nın en popüler bilim kanalında yer alan “Blink” adlı programdaki oturumlara katılmaktadır.

Predictably Irrational kitabının yazarı Dan Ariely onun için; “ Jonah, nöroloji, spor, savaş, psikoloji ve politikayı dâhice dokuyarak, büyüleyici bir insanın karar verme hikayesine döndürüyor.” Diyor. Lehrer şu anda 2011 yılında yayınlamayı planladığı “The Science of Creativity”  adlı yeni kitabı üzerinde çalışıyor

AL RIES
Konumlandırmanın Mucidi

Al Ries efsanevi bir pazarlama stratejisti ve pazarlama üzerine çok satan 11 kitabın (Positioning, Marketing Warfare, Focus, The 22 Immutable Laws of Branding, , The Fall of Advertising & the Rise of PR ve War in the Boardroom) yazarıdır. DePauw Üniversitesi’nden mezun olduktan ve New York’ta Ries Cappiello Colwell adında kendi ajansını açmadan önce Al Ries General Electric’in reklam departmanında çalışmıştır. Ajans daha sonra pazarlama strateji firmasına dönüşüp ismini ise Trout & Ries olarak değiştirmiştir.  Advertising Age dergisinde konumlandırma çağının geldiğini anlatan ve sektörde ses getiren üç bölümlük makalenin yazarlarından bir tanesi olan Al Ries aynı zamanda Advertising Age dergisinin geçen sene hazırlamış olduğu 75 en önemli reklam dönüm noktalarından bir tanesi olarak adlandırılmıştır. AdAge  Ries’ın yaratmış olduğu konseptin bugün halen geçerli olduğunu görüşlerini belirtmiştir.

Association of Industrial Advertisers derneğinin başkanlığını yapan Ries aynı zamanda derneğin gerçekleştirmiş olduğu Andy Awards’un da yönetim kurulu başkanlığını da yapmıştır. Al Ries’ın kitaplarından olan “The Fall of Advertising & the Rise of PR” pazarlama dünyasında çok büyük yankı uyandırmıştır. Kitap hem The Wall Street Journal’ın hem de Business Week’in en çok satan kitaplar listesine girmiştir. 1994 yılında New York’ta kızı Laura Ries ile beraber Ries & Ries şirketinin kuran ve ortağı olan Al Ries şu anda Adage.com ve Riesreport.com’da köşe yazarı olarak yazılarını yayınlamaktadır.

LAURA RIES
Pazarlama Stratejisti/Konferans Moderatörü

Laura Ries sektörün önde gelen pazarlama stratejistlerinden, çok satan bir yazar ve sık sık televizyon programlarına konu olan bir kişidir. 1994 yılından itibaren dünyanın önde gelen konumlandırma uzmanlarından biri olan babası Al Ries ile beraber kurdukları danışmanlık şirketinde Fortune 500 şirketlerine danışmanlık hizmeti vermektedirler. Laura, Fox News, Fox Business, CNBC, CNN ve Headline News ABC, CBS, PBS gibi televizyon kanallarına pazar analisti olarak konuk olmaktadır. Nortgwestern Universitesini en yüksek dereceyle bitiren Laura Ries babası Al Ries ile beraber toplam beş adet kitap yazmıştır (The 22 Immutable Laws of Branding, The 11 Immutable Laws of Internet Branding, The Fall of Advertising & the Rise of PR, The Origin of Brands ve War in the Boardroom). Kitaplarına ek olarak Laura RiesPieces adında popüler bir blog yazmaktadır.

PIYUSH PANDEY
WPP’ye bağlı Ogilvy&Mather Hindistan ve Güney Asya Başkanı ve Kreatif Direktörü

Ogilvy’deki kariyerine stajyer müşteri temsilciliğinden idari başkanlığa uzanan başarı ve heyecan dolu bir hikayeye sahip olan Pandey, Jaipur, Rajasthan doğumludur.
The Economic Times dergisi tarafından yedi  sene üst üste Hint reklam dünyasının en etkili kişisi seçilmiştir.  2004 yılında Cannes’ın ilk Asyalı jüri başkanı  ve İngiltere Uluslar arası  Reklam ödüllerinde üç tane büyük ödül kazanan ilk Hintlidir.

Piyush Pandey master’ını St. Stephen’s Üniversitesinde bitirdikten sonra Delhi Üniversitesine kriket oyununda Rohinton Baria ödülünü kazandırmıştır. 1982 yılında Ogilvy’e katılan Pandey 1994 yılında ulusal kreatif direktör görevine getirilmiştir.  2006’da  ise Ogilvy’nin uluslar arası yönetim kurulunda yer alan Pandey ‘in liderliğinde  yaratıcı bir güç merkezi haline gelen Ogilvy 10 sene üst üste  en yaratıcı ajansı seçilmiş ve 500’ün üzerinde ödül almıştır.  Piyush Pandey şu anda  WPP’ye bağlı Ogilvy&Mather Hindistan ve Güney Asya Başkanı ve Kreatif Direktörlüğü görevinde bulunmaktadır.

HULUSİ DERİCİ
M.A.R.K.A CEO

1979 yılında başlayan reklamcılık serüveni, Esin Ajans (Grafik Tasarımcı), Günaydın Gazetesi (Sayfa Tasarımcısı),İlancılık (Sanat Yönetmeni), Radar Reklam (Yaratıcı Yönetmen), RPM-Radar/CDP EUROPE (Yaratıcı Yönetmen) ve Yorum’da (Yaratıcı Yönetmen) sürdürdükten sonra 1992’de Terra Nova’nın kurucu ortağı,Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaratıcı Grup Başkanı olarak görev aldı.

Ocak 1997’de M.A.R.K.A.’yı kurdu.Halen M.A.R.K.A.’da CEO ve Yaratıcı Grup Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Zeki Triko “Güneşi Özledik”, Audi “Audi’de Asla Bulamayacağınız Aksesuarlar”, Coca-Cola “ Bağlanıyorum, Coca-Cola com.tr, Tangle”, Fanta “ Aramızda”, Mydonose Showland “Bunu da mı Görecektik”, Slazenger “Kışkırtır”, Molfix lansman “Hülya Avşar”, Okey “Okey mi?.. Okey”, Solo “Hem Yumuşak Hem Hesaplı “, Bridgestone “Aklın Yolu Bri”, Ege Seramik “Dünya Döşüyor”, İpana Anti-Tartar “Tartar Düşmandır”, Regal’’Tokat’’,Vestel’’Teknolojinin Türkçesi’’, Atlasjet’’Biz İkinciyiz’’gibi Türkiye reklam tarihinde köşe taşları sayılan bir çok reklam kampanyasına Yaratıcı Yönetmen, Sanat Yönetmeni ya da Reklam yazarı olarak imza atan Derici, 1995 genel seçimlerinde ANAP seçim kampanyasında,2006’da da DYP iletişim kampanyasında görev aldı.

• 2000-2001 The NewYorkFestivals 1 ödül
• 1999-2000 The NewYorkFestivals 2 ödül
• 1998 Golden Awards of Montreux 1 ödül
• 1994-2000 EPICA’larında toplam 7 ödül
• 1989-2001 Kristal Elma’larında toplam 81 ödül
• 1990 Meksika Afiş Bienali 1 ödül
• 1988 Tursab, Tarihi Örenyerleri Çevre Tasarımı Yarışması ikincilik ödülü
• 1986 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Mimar Sinan 400.Ölüm Yılı Afiş Yarışmasında mansiyon
• 1985 Belçika Karikatür Bienalinde 1 ödül
• 1985-1989 Grafiker Meslek Kuruluşu yarışmalarında toplam 6 ödül olmak üzere yurtiçi ve yurt dışında toplam 118 ödülü bulunan Derici 2001’den bu yana (artık reklamcılığın ve markalamanın nasıl olması gerektiğinin farkında değiller,tümüyle mastürbasyon peşindeler öngörüsüyle) yurtiçi ve yurtdışında hiçbir yarışmaya katılmıyor. Geçmişte,Creasta, Kristal Elma,GMK ve London International Awards yarışma jürilerinde de jüri üyeliği yapan Derici, Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde konuk öğretmen ve konuşmacı olarak da görev alıyor.

Forum hakkında daha detaylı bilgiye www.mci.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.