MediaCat

Partilere televizyon yasağı

Yüksek Seçim Kurulu, seçim ortamında haksız rekabeti önlemek amacıyla radyo ve televizyon reklamlarına bazı kısıtlamalar getirdi.

Partilere televizyon yasağı

Yüksek Seçim Kurulu, seçim ortamında haksız rekabeti önlemek amacıyla radyo ve televizyon reklamlarına bazı kısıtlamalar getirdi.

Alınan karara göre, radyo ve televizyonlarda seçim döneminde siyadi partilerin reklamları yapılamayacak. Cem Uzan ya da başka siyasetçiler ekrana çıkıp ‘Mzot 1 YTL olacak’ gibi sloganlar atamayacak. Hatta bu karar doğrultusunda partiler artık promosyon da dağıtamayacaklar.

Demokratik bir seçim yapılabilmesi için bu kararların aldığını belirten YSK, partiler ve adaylar açısından özgür, eşit, serbest biçimde kendilerini topluma tanıtma olanağı sağlanmasının gerekli olduğunu bildirdi.

YSK tarafından alınan diğer kararlar şöyle:
• Tek yönlü, taraf tutan yayınlar yapılmayacak
• Siyasi parti propaganda konuşmaları dışında, propagandaya ilişkin yayına yer verilmeyecek
• Seçimlerde oy verme gününden önceki 24 saat içinde her türlü haber, röportaj gibi programlar veya reklamlar yoluyla vatandaşların oyunu etkileyecek yayınlarda bulunamayacak.

YSK, aldığı kararı 21 Temmuz’da uygulamaya koyacak. O zamana kadar radyo ve televizyonlarda anket ve kamuoyu araştırması yayınlamak serbest.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.