MediaCat

Panasonic Avionics, AeroMobile’ın çoğunluk hissedarı oldu

Uçaklarda cep telefonu, e-posta ve SMS gibi hizmetlerin kullanılmasını sağlayan AeroMobile sistemi, ilerleyen dönemlerde Türk Hava Yolları tarafından da kullanılacak.

Panasonic Avionics, AeroMobile’ın çoğunluk hissedarı oldu

Uçuş eğlencesi ve iletişiminde (IFEC) dünya lideri Panasonic Avionics şirketi AeroMobile Communications, LTD.’nin (AeroMobile) çoğunluk hissedarı haline geldiğini açıkladı.

Söz konusu işlemle Panasonic, AeroMobile şirketine ve şirketin uzun vadeli uçuş bağlanırlığı ve iletişim stratejisi için çok önemli bir unsur olan eXPhone ürününe bağlılığının altını çizmiş oldu. Daha önce AeroMobile’ın tek sahibi olan Telenor ise diğer tek hissedar olarak kalırken AeroMobile’a köklü Telekom uzmanlığını sunmayı sürdürecek.

AeroMobile Başkanı ve CEO’su Pål Bjørdal şunları söyledi: “Müşterilerimiz olan havayolu şirketleri ve yolcularına olabilecek en yüksek seviyede hizmet sunma becerimizi daha da güçlendirdiğimiz için çok heyecanlı ve mutluyuz. Bu düzenlemenin Telenor ve Panasonic’in uçuş eğlencesi ve iletişimi işine gösterdiği önemi sergiliyor. Panasonic etkin bir sahip konumunu alarak bu işi gelecekte de destekleme konusundaki bağlılığını göstermiş oluyor.”

AeroMobile sektörde lider uçuşlar için ses ve veri hizmetleriyle bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye devam edecek. Şirket ayrıca küresel Telekom dolaşım anlaşmalarını sürdürüp genişleteceği gibi AeroMobile hizmetlerini daha geniş bir yolcu kitlesine götürecek.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.