Özgür Sağlam cevap verdi

Art Grup başkanı Özgür Sağlam, Ziraat Bankası için yaptıkları yeni reklam filminin fikrinin kendilerine ait olmadığı, 'çalıntı' olduğu iddiasına yanıt verdi...

06.08.2007 - 17:55 | MediaCat

Art Grup başkanı Özgür Sağlam, Ziraat Bankası için yaptıkları yeni reklam filminin fikrinin kendilerine ait olmadığı, ‘çalıntı’ olduğu iddiasına yanıt verdi.

Ziraat Bankası’nın ajansı olan Art Grup’un Başkanı Özgür Sağlam olayın kendileriyle hiçbir alakası olmadığını söyledi. Tesadüf eseri bir benzeşme olduğunu belirten Sağlam, işin özgün olduğunu ve tamamen Art Grup’un yaratıcı takımından çıktığını sözlerine ekledi.

Sağlam’ın ifade ettiğine göre Mass Ajans 2005 yılında fikri on dakikalık bir tanıtım filmi olarak sunmuş fakat projeden o dönemde vazgeçilmiş. Bu tesadüfü multiple discovery’ye yoran Sağlam, konkur sırasında yaptıkları sunumların kayıt altına alındığı ve bu kayıtların bankadan temin edilebileceğini belirtip yaptıkları işin ardında olduklarının altını çizdi.

İki sene önceki projeyi rafa kaldıran ekiple konkuru değerlendiren ekibin aynı olup olmadığı sorusuna Sağlam, birebir aynı ekip olmadığı ama aralarında birkaç üyenin bulunduğu cevabını veriyor. 22 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir ithamla karşılaştıklarını söyleyen Sağlam “ Keşke biri hatırlayıp bizi uyarsaydı biz de böyle bir tartışmanın içinde kendimizi bulmasaydık “ dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.