MediaCat

Özgür Karaçak hakkında bilmediğiniz 6 şey

Şifre üretme algoritması ve garip batıl inançlar…

Özgür Karaçak hakkında bilmediğiniz 6 şey

Bilinmeyenlerinin kapılarını aralayacağımız isimlerde sıra SesliHarfler linked by Isobar CEO’su Özgür Karaçak’ta.

Serinin önceki isimlerine göz atmak isteyenleri, Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Titrifikir Kurucu Ortağı ve ECD’si Kerem Kanık, 4129Grey CEO/Chief Happiness Officer ve Grey EMEA Chief Digital Officer Alemşah Öztürk, Cheil Worldwide Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Serdesin Kurucu ve Chief Creative Director’ı Serhat Bayram, Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev, Tribal Worldwide İstanbul Ajans Başkanı ve ECD’si Arda Erdik, Punch Kurucu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, Rafineri Kreatif Direktörü Setenay Özcan Yıldırım, Ogilvy&Mather İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoy, C-Section Kreatif Direktörü Kıvanç Talu, MullenLowe İstanbul ECD’si Emrah Akay, Medina Turgul DDB Yönetici Kreatif Direktörü Gökhan Erol, Conept ECD’si Kerem Özkut ve Puck Global Kreatif Direktörü Haluk Erkmen’in bilinmeyenlerine alalım.

1. 1200’den fazla oyuncak arabam var.

Çocukluğumdan beri arabalara karşı özel bir ilgim vardı. Hukuksal ve mantıksal yanlışlıkları görmezden gelerek itiraf etmem gerekirse 10 yaşımdan beri bir şekilde araba kullanıyorum. Bu sevdam bir noktada oyuncak araba toplamaya doğru da yönlendi. Bu arabaların birçoğunu ajansta sergiliyorum.

2. Amatör denizci ve balıkçıyım.

Küçük yaşlardan beri denizle iç içe büyüme şansım olduğu için amatör denizci belgesine sahibim. Birçok farklı tipte tekne ve yelkenlileri kullanabiliyorum. Balıkçılık kısmında ise farklı birçok teknik kullanarak yıl içerisinde değişik zamanlarda avda zaman geçiriyorum. Canlı yem kullanımı dışında her hava, su, zaman ve balık çeşidine göre ayrıştırılmış seksenden fazla rapalam var.

3. Gereğinden fazla mutfak bilgim var.

Annem ve babam çalıştığı için anneannemin elinde büyüdüm. O da sağ olsun beni mutfakta yardımcısı olarak görevlendirdi yıllarca. Hamsi pilavından turşu kurmaya, yoğurt yapımından yufka açmaya kadar her konuda bilgi ve tecrübe sahibi oldum.

4. Batıl inançlarım var.

Örneğin üzerimde yeni aldığım bir kıyafet olsun ve ilk kez giyiyor olayım. O günüm kötü geçerse hiçbir güç bana onları tekrar giydiremez. Direkt evden dışarı çıkarılır ve birine verilir. Bu sebeple çok sıkıntı yaşama ihtimalim olan günlerde yeni şeyler giymemeye özen gösteririm. Başka şeyler de var ama batıl inançlarım gereği anlatamam.

5. Fazladan biraz fazla ayakkabım var.

Ayakkabılarımı çok temiz kullandığım için yıllar içerisinde ciddi bir ayakkabı koleksiyonu oluştu. En eskisi 20, en yenisi 1 yıllık ve bildiğim kadarıyla 50 çiftten fazla ayakkabım var. En eskileri giydiğimde bile birçok insan yeni sanıp güle güle kullan diyor.

6. Kendime ait bir şifre üretme algoritmam var.

Genel olarak hiçbir şifremi ezbere bilmem. Yıllar önce aklımda oluşturduğum bir şifre üretme algoritmam var. Herhangi bir yere giriş yapacağım zaman bir süre ekran karşısında durup aklımda şifrenin yeniden oluşmasını beklerim. Bu yüzden dijital hayatımda en az kullandığım buton “şifremi unuttum” butonudur.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.