‘Outdoor başarımızı tekrarlayamadık’

Leo Burnett global kreatif direktörü Mark Tutssel'ın jüri başkanlığını yaptığı "Press" kategorisinin kazananları bu sabah yapılan basın toplantısıyla açıklandı...

23.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Leo Burnett global kreatif direktörü Mark Tutssel’ın jüri başkanlığını yaptığı "Press" kategorisinin kazananları bu sabah yapılan basın toplantısıyla açıklandı.

Türkiye’yi BBDO İstanbul’un kreatif direktörü Derya Tambay’ın jüri üyesi olarak temsil ettiği Press jürisi toplam 4820 projeyi değerlendirdi. 395 projenin kısa listeye kaldığı bu bölümde Grand Prix dahil toplam  73 ödül verildi.

Mark Tutssel değerlendirmeyi yaparken işin yaratıcılık kısmıyla birlikte zanaat kısmına da dikkat ettiklerini belirtti. "Bu yıl basın kategorisi için bir Rönesans yılıydı" diyen Tutssel katılan işlere jüri olarak baktıklarında basının hala canlı ve taze bir mecra olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da jürinin en temel kriterlerinden birisi yalınlık, basitlik ilkesi olmuş.

Türkiye’den toplam 5 iş kısa liseye kalmıştı. Kazananlar bu akşam saat 19.00’da yapılacak törenle ödüllerini alacaklar. Kazananların listesini akşam ödül töreninden sonra 21.30’da açıklayacağız. Ancak Press kategorisinde Outdoor kategorisi kadar iyi bir performans sergileyemedi Türkiye.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.