Otokar, 2005 yılı ihracatını yüzde 230’a çıkarttı

Tasarımda, teknolojide ve üretimde otomotiv ve savunma sanayi sektörlerinin önemli Türk markalarından biri olan Otokar, yıllık genel değerlendirme toplantısını 3 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Swissotel-Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirdi.

04.05.2006 - 00:00 | MediaCat

Tasarımda, teknolojide ve üretimde otomotiv ve savunma sanayi sektörlerinin önemli Türk markalarından biri olan Otokar, yıllık genel değerlendirme toplantısını 3 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Swissotel-Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirdi. 2006 yılı başı itibarıyla Otokar’ın Genel Müdürlüğüne atanan Serdar Görgüç’ün evsahipliğinde düzenlenen toplantıda şirketin 2005 yılı ve 2006 ilk çeyrek performansı basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Otokar’ın 2005 yılı performansını açıklayan Görgüç, ana hedef olarak belirledikleri ‘savunma sanayiinde ve ihracatta büyüme’ hedeflerine ulaştıklarını söylerken, şirketlerinin ihracatta zor ulaşılabilecek bir büyüme elde ettiğini de belirtti. Görgüç, yüzde 230’luk bir büyüme ile 2004’deki 23,6 milyon dolarlık rakamını 2005’de 78 milyon dolara çıkardıklarını da belirtti. Ayrıca Otokar, bütün satışları içinde savunma sanayiinin satışlar içindeki payını yüzde 15’den yüzde 34’e çıkardı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.