Örtülü reklama izin

Türkiye'de Holywoodvari örtülü reklamın önü açılıyor. Film, dizi, spor ve eğlence yayınlarında markalar görülebilecek...

05.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’de Holywoodvari örtülü reklamın önü açılıyor. Film, dizi, spor ve eğlence yayınlarında markalar görülebilecek. Reklam yasağı konusu son olarak Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün tarafından gündeme getirilmişti. Bakan Ergün, ünlü tiyatrocu Yılmaz Erdoğan’ın "Yeni filmimi örtülü reklam uygulaması yüzünden çekemiyorum" şikâyeti üzerine yasağın yumuşatılabileceğini açıklamıştı. Bu çerçevede yapılan çalışmalara, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) da dahil edildi. Yetkililer, bu konuda adımların atıldığını ve ürün yerleştirmeye belirli şartlarda izin verileceğini belirtiyor. Ayrıca mevzuat hükümlerinin daha da yumuşayacağı ve böylece sektördeki talep ve beklentilerin önemli ölçüde karşılanacağı belirtiliyor. Dizilerde ve filmlerde bir yumuşama olurken, haber bültenlerinde, çocuk programlarında ve dini programlarda ürün yerleştirmeye izin verilmemesi planlanıyor.

sabah.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.