‘Online reklam payı yüzde 2’

İnternet arama motoru Google'ın Online Pazarlama Çözümleri Direktörü David Thacker...

09.07.2008 - 10:12 | MediaCat

İnternet arama motoru Google’ın Online Pazarlama Çözümleri Direktörü David Thacker, online reklam pazarının hem dünyada hem de Türkiye’de hızla büyümesini beklediklerini söyledi.

Dün katıldığı yuvarlak masa toplantısında konuşan Thacker, “Türkiye’de online reklamın, tüm reklam pazarı içindeki payı halen yüzde 2. Bu oran İngiltere’de yüzde 14, ABD’de ise yüzde 12 civarında.” dedi. Türkiye’deki reklam veren sektörleri online mağazalar, turizm siteleri ve finansal hizmetler olarak sıralayan Thacker, küçük ölçekli şirketlerin de Google reklam sistemini kullandığını; bunun en fazla insana ulaşmada kolay bir yol olduğunu dile getirdi. Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez de Google’ın Türkiye’de arama motoru reklamcılığı konusunda bütün sektörlerden reklam aldığını aktardı. Hiçsönmez, Google’da reklam veren firmalar arasında elektronik ticaret siteleri, turizm, finans ve teknoloji firmalarının başta geldiğini kaydetti.

Kaynak:Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.