Omnicom 3500 kişiyi işten çıkaracak

Reklam endüstrisinin en kalabalık gruplarından biri olan Omnicom Grup, büyük sayıda eleman çıkarmaya hazırlanıyor...

18.12.2008 - 11:16 | MediaCat

Reklam endüstrisinin en kalabalık gruplarından biri olan Omnicom Grup, büyük sayıda eleman çıkarmaya hazırlanıyor. Adage’de yer alan habere göre, global olarak 70 bin kişinin çalıştığı grupta, grubun yüzde 5’ine denk gelen işgücü sayısında bir azalmaya gidilecek.

Yönetim ise, bu 3500 kişilik eleman çıkarımında, hangi divizyondan veya ajansların bundan etkileneceği konusunda herhangi bir açıklama yapmazken, en çok BBDO’nun etkileneceği söyleniyor.

BBDO’nun zor durumda olan müşterisi Chrysler’den olumsuz etkileneceği beklenirken, BBDO ayrıca Pepsi’nin ABD’deki işlerini kaybetmişti.

Öte yandan Adage’in bu sabah aldığı bilgiye göre, Omnicom Grup’a ait olan PHD medya ajansından 30 kişi işten çıkarıldı ve Atlanta ofisi tamamen kapatıldı.

Omnicom Group Ekim ayında yaptığı açıklamada üçüncü çeyrek için net karını 213 milyon dolar olarak bildirdi. Geçtiğimiz senenin aynı döneminde ise bu rakam 202 milyon dolardı. Bununla beraber holding için sıkıntının işaretleri üçüncü çeyrek gelirlerinde baş göstermeye başlıyor. Özellikle Fleishman Hillard, Ketchum ve Porter Novelli tarafından yürütülen halkla ilişkiler çalışmalarında bu çeyrek için negatif bir büyüme gözleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.