OMD Türkiye’den HP için programatik OOH kampanyası

OMD Türkiye, HP için gerçek zamanlı olarak üçüncü parti kitle verisi hedefiyle DSP üzerinden programatik açıkhava satın alımı gerçekleştirdi.

16.01.2018 - 16:20 | MediaCat

OMD Türkiye'den HP için programatik OOH kampanyası

OMD Türkiye, küresel müşterisi HP için programatik OOH teknoloji firması Awarion ve mobil pazarlama ve teknoloji sağlayıcısı Blesh işbirliği ile gerçek zamanlı olarak üçüncü parti kitle verisi hedefiyle DSP üzerinden programatik açıkhava satın alımı yaparak yeni bir kampanyaya imza attı. Öğrencilerin ve seyahat tutkunlarının hedef kitle olarak seçildiği kampanya kapsamında HP’nin Sprocket ürünü, Kanyon ve Zorlu alışveriş merkezlerinde, Core OOH’a ait dijital açıkhava envanterinde gerçek zamanlı spot alımlarıyla pazarlandı.

Bir DSP üzerinden yönetilen kampanyada, Blesh üzerinden ulaşan mikro lokasyon verisi doğrultusunda hangi alanlarda yayında olunacağı ise algoritmalar tarafından belirlendi. OOH kampanyasına paralel olarak aynı DSP’de senkronize ve aynı alışveriş merkezlerinde hiperlokal şekilde hedefleyen mobil display kampanyası da gerçekleştirildi.

Elde edilen sonuçlar doğrultusunda önemli bir medya tasarrufu sağlandığını belirten OMD Dijital Direktörü Atakan Demirci, üçüncü parti kitle verisi kullanılarak gerçekleştirdikleri programatik açıkhava yayını ile daha efektif ve verimli sonuçlar yarattıklarını söyledi. DSP’de programatik ekibin kurduğu kampanyada hedef kitlelerinin seçildiğini ve yalnızca hedef kitle yoğunluklarında spot satım alımları yapıldığını söyleyen Demirci, bu sayede geleneksel DOOH satın alımına göre bütçelerini daha verimli kullandıkları bir kampanya gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Konu ile ilgili konuşan Awarion CEO’su Alp Ayhan ise HP kampanyası ile yeni bir çağ başlattıklarını düşündüğünü belirterek, insanların alışveriş merkezlerinde geçirdikleri süreye ve buralardaki dijital OOH ünite sayısı göz önünde bulundurulduğunda hedef kitle sinyalleri doğrultusunda otomatize satın alma gerçekleştirerek reklamverenlere yüksek frekansla hedefli yayınları sunmak istediklerini ve bunu da bu kampanyayla başlattıklarını söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.