Olimpiyat meşalesini kimlerin taşıyacağı belli oldu

Türkiye’yi temsil edecek Samsung meşale taşıyıcıları Olimpik meşaleyi İngiltere’de taşıyacak.

31.05.2012 - 00:00 | MediaCat

Londra 2012 Olimpiyatları öncesinde, Samsung Electronics sponsorluğunda İngiltere ve İrlanda’da düzenlenmekte olan Londra 2012 Olimpiyat Meşale Koşusu’nda ülkemizi temsil edecek Meşale Taşıyıcıları, Samsung Türkiye tarafından düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.

Olimpik Meşale Koşusu’nda Türkiye’yi aralarında; sinema ve dizi oyuncusu Meltem Cumbul, Türkiye’yi Kış Olimpiyatları’nda temsil eden ilk Türk Bayan Sporcu Kelime Aydın Çetinkaya, gazeteci ve Sabah Gazetesi köşe yazarı Şelale Kadak, Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Yarışları’nın iki sene üst üste şampiyonu olan Milli Yüzücü Hasan Emre Muşluoğlu, gazeteci, televizyoncu ve Hürriyet Gazetesi Kelebek eki köşe yazarı Cengiz Semercioğlu, Mor Ve Ötesi Grubu’nun solisti Harun Tekin’in de bulunduğu 12 kişi temsil edecek.

Olimpik Meşale Koşusu İngiltere’deki 70 günlük yolculuğuna 19 Mayıs 2012’de başladı. Koşu sırasında 8.000 millik bir güzergah üzerinde 1.000’den fazla şehir, kasaba ve köyden geçecek olan Olimpiyat Meşalesi 27 Temmuz’da Londra’daki Olimpiyat Stadyumu’nda yapılacak açılış törenine ulaşacak ve Olimpiyat Oyunları’nın resmi başlangıcını sembolize edecek. Türk kafile 18 Haziran tarihinde İngiltere’nin York kentinde yapılacak koşuda ülkemizi temsil edecek.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.